01-142 Warszawa, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 8:00 - 15:00
Close
01-142 Warszawa, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Chirurgiczne usuwanie ósemek Warszawa

Często zdarza się, że powodem ekstrakcji jest tzw. zatrzymany ząb. Dotyczy to najczęściej ósemek, czyli zębów mądrości. Ząb zatrzymany to ząb, który z jakiegoś powodu, zamiast wyrosnąć przez dziąsło jak inne zęby, pozostał w tkance kostnej szczęki lub żuchwy. Może być on całkowicie otoczony ze wszystkich stron kością lub tylko częściowo tak, że fragment korony jest widoczny w jamie ustnej. W niektórych przypadkach zdarza się, że zatrzymane ósemki wrastają poziomo w kość lub w sąsiednie zęby. U pewnej grupy pacjentów, zatrzymane ósemki zwykle nie powodują poważnych dolegliwości, bywa jednak, że stają się one powodem powstawania stanów zapalnych, torbieli czy stwarzają trudności w zachowaniu prawidłowej higieny. Jest to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto zainteresować się chirurgicznym usuwaniem ósemek w Warszawie.

 

Lekarz przegląda zdjęcie RTG

Chirurgiczne usuwanie ósemek w Warszawie – o tym warto wiedzieć

Decydując się na chirurgiczne usuwanie ósemek w naszym gabinecie w Warszawie, warto jest pamiętać o zaleceniach dotyczących postepowania po zabiegu, takich jak: nie spożywanie gorących posiłków, unikanie płukania jamy ustnej czy okresowe zaprzestanie palenia tytoniu. Pozwoli to na prawidłowe wygojenie się rany pozabiegowej i uniknięcie pojawienia się nieprzyjemnego powikłania w postaci tzw. suchego zębodołu. Jest to miejscowy stan zapalny rany poekstrakcyjnej, powstały w wyniku utraty skrzepu z gojącego się miejsca. Pojawienie się mocnych dolegliwości bólowych około 2-3 dni po usunięciu zęba, powinno skłonić nas do wizyty w naszej klinice. Stomatolog po dokładnym zbadaniu miejsca przepłucze je, a następnie założy leczniczy opatrunek do zębodołu.

Fotolia_166138062_Subscription_XXL123

Chirurgiczne usuwanie ósemek 

Od wielu lat udowadniamy naszym Pacjentom, że chirurgiczne usuwanie ósemek nie musi być już kojarzone z czymś nieprzyjemnym, a wszystko to dzięki wykwalifikowanym lekarzom zatrudnionym w naszej klinice. Są to bez wątpienia najlepsi profesjonaliści, którzy swoją prace wykonują precyzyjnie i bardzo uważnie. Dbają oni również o życzliwą i miłą atmosferę w gabinecie, starając się zniwelować ewentualny stres związany z wizytą, tak by przebiegła ona możliwie jak najprzyjemniej. Bierzemy pod uwagę obawy naszych Pacjentów, dlatego też staramy się tłumaczyć im przebieg leczenia oraz odpowiadać na wszystkie ich pytania, tak, by mogli oni poczuć się możliwie jak najbardziej komfortowo.

Warto również wiedzieć, że wszyscy nasi dentyści w Warszawie zajmujący się chirurgicznym usuwaniem ósemek dbają również o odpowiedni wygląd otoczenia, w którym wykonują swoją codzienną pracę. Dlatego też starają się, by wszystkie gabinety lśniły nienaganną czystością, co tyczy się również wszelkiego sprzętu używanego na co dzień. Te z pozoru błahe detale znacząco wpływają na komfort przebywania w naszym gabinecie, dlatego też jest to kwestia, której nigdy nie staramy się bagatelizować. Takie szczegóły sprawiają, że wszyscy nasi Klienci polecają nasze usługi innym osobom.

Zdarza się, że powodem ekstrakcji jest tzw. zatrzymany ząb. Dotyczy to najczęściej ósemek, czyli zębów mądrości. Ząb zatrzymany to ząb, który z jakiegoś powodu, zamiast wyrosnąć przez dziąsło jak inne zęby, pozostał w tkance kostnej szczęki lub żuchwy. Może być on całkowicie otoczony ze wszystkich stron kością lub tylko częściowo tak, że fragment korony jest widoczny w jamie ustnej. W niektórych przypadkach zdarza się, że zatrzymane ósemki wrastają poziomo w kość lub w sąsiednie zęby. U pewnej grupy pacjentów, zatrzymane ósemki zwykle nie powodują poważnych dolegliwości, bywa jednak, że stają się one powodem powstawania stanów zapalnych, torbieli czy stwarzają trudności w zachowaniu prawidłowej higieny.

Wskazaniami do chirurgicznego usunięcia zęba zatrzymanego są utrzymujące się dolegliwości, takie jak: uciążliwe bóle, nawracające stany zapalne, utworzenie torbieli czy ucisk na sąsiadujący ząb, powodujący jego niszczenie.

Przed planowanym zabiegiem wskazane jest wykonanie tzw. pantomogramu, czyli zdjęcia rentgenowskiego wszystkich zębów i struktur szczęki i żuchwy na jednym obrazie. Na tej podstawie stomatolog ustala pozycję i ułożenie zatrzymanego zęba.