Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Implanty zębów Warszawa

Celem nowoczesnej chirurgii jest ratowanie zębów z poważnymi zmianami chorobowymi oraz wstawienie implantów zębowych np. w naszym gabinecie w Warszawie. Dzięki rozwojowi innych dziedzin współczesnej stomatologii (takich jak protetyka czy endodoncja), udaje się utrzymać w jamie ustnej, nawet bardzo zniszczone zęby. Chirurgia jest chyba najmniej „lubianą” specjalizacją spośród wszystkich dziedzin leczenia naszego uzębienia. Dla wielu z nas, pierwszą myślą związaną z nią, jest bolesne „rwanie” zęba. Tymczasem ta „zła sława” chirurgii (na którą z resztą nie zasługuje) w dzisiejszych czasach to nieprawda, czego dowodem jest nasz gabinet.

W dobie skutecznych znieczuleń, które są standardem przy usuwaniu zębów oraz nowoczesnych narzędzi do ekstrakcji, usunięcie to praktycznie bezbolesny i krótki zabieg. Musisz pamiętać, że ekstrakcje są tylko jedną z metod postępowania w chirurgii stomatologicznej, a dodatkowo przeprowadzanym coraz rzadziej. Chirurgia dziś, to nie tylko ekstrakcje, ale także rozmaite zabiegi operacyjne w jamie ustnej i w jej bliskich obszarach m.in. implanty zębowe. Priorytetem dla współczesnej chirurgii są działania, które w większości mają za zadanie zachowanie własnego zęba. Specjalność ta wspomaga także inne obszary stomatologii-endodoncję, protetykę, ortodoncję czy periodontologię. Warto pamiętać, że stomatolog – tak, jak każdy inny lekarz nie decyduje się na postępowanie chirurgiczne, jeżeli nie musi i nie wymaga tego stan kliniczny. Jedynie w sytuacjach, kiedy inne leczenie zawodzi-decyduje się na usunięcie, które może być zastąpione przez specjalny wszczepiany implant przez naszych lekarzy w Warszawie.

zadowolona pacjentka na fotelu dentystycznym

Implanty zębowe w Warszawie – dobre rozwiązanie w przypadku konieczności wyrwania zęba

Trzeba zapamiętać na zawsze, że nie ma ani odrobiny prawdy w stwierdzeniu: „Bolał mnie ząb – to wyrwałem”. Istnieje wiele wskazań do ekstrakcji, jednak sam ból nie jest wystarczającym uzasadnieniem. Najczęściej o ekstrakcji decyduje: zaawansowane stany chorobowe, mechaniczne urazy zębów lub wskazania ortodontyczne. Zamiast usuwać ząb, raz na zawsze, wiele osób decyduje się na założenie implantów w naszej warszawskiej klinice.

 

Czy implanty są dla każdego?

Chirurgia stomatologiczna wspomaga także inne dziedziny stomatologii. Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane na śluzówce jamy ustnej (periodontologiczne) to różnego rodzaju kiretaże. Polegają one na oczyszczeniu zanieczyszczeń ze ścian zęba, znajdujące się pod dziąsłem. Celem kiretażu wykonywanego przez naszych dentystów jest doszczętne usunięcie przyczyn stanu zapalnego oraz odbudowa nowego, zdrowego nabłonka, wtedy ząb ponownie będzie sztywno umiejscowiony w kości. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się także korektą warg czy wędzidełek języka. Wędzidełka są to pasma śluzówki, które przy nieprawidłowym przyczepie, zaburzonej grubości czy długości mogą przyczynić się do powstania różnych stomatologicznych problemów. Nierzadko stają się one powodem wad zgryzu, cofania się dziąseł, kłopotów z wymową czy utrzymaniem higieny. W celu eliminacji problemu wykonuje się zabieg podcięcia czy też czasami plastyki wędzidełka. Przeprowadza się go w miejscowym znieczuleniu, jest więc zupełnie bezbolesny. Zapewniamy różne rodzaje implantów stomatologicznych dla brakujących zębów w naszych gabinetach w Warszawie.

Bez udziału chirurgii, w niektórych przypadkach niemożliwe stałoby się przeprowadzenie właściwego leczenia stomatologicznego. Często różnego rodzaju patologie w jamie ustnej (narośla, wygórowania kostne) uniemożliwiają prawidłowe wykonanie i utrzymanie protezy zębowej. Nasi chirurdzy ponadto, przy współpracy z lekarzami ortodontami, potrafią skorygować nasz zgryz, wprowadzając do łuku zatrzymane czy nieprawidłowo ustawione w kości zęby. 

Implanty zębowe – prosty sposób na piękny uśmiech

Najnowocześniejszą metodą przywrócenia estetyki uśmiechu i funkcji uzębienia w przypadkach braków zębowych jest wstawianie implantów zębowych. Nie dość, że jest to metoda najbardziej innowacyjna to dodatkowo przewyższająca swoimi zaletami inne sposoby zastąpienia braków w uzębieniu. Co więcej, są odczuwane przez pacjenta jak własne uzębienie. Są doskonałym rozwiązaniem zarówno przy braku jednego zęba, jak i mnogich ubytków w uzębieniu. Dodatkowo nie wymagają opracowywania (szlifowania) własnych zębów, tak to ma miejsce w przypadku zastosowania mostów protetycznych. Wyeliminowane zostają problemy z niedokładnym dopasowaniem uzupełnienia protetycznego czy utrzymaniem higieny. Ponadto nie istnieje ryzyko wad wymowy ani trudności w jedzeniu. Należy zaznaczyć, że implanty zębowe wstawiane w naszej klinice w Warszawie są rozwiązaniem bardzo trwałym. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej.

Co to jest implant?

To niewielka śrubka, która zostaje umieszczona w kości, w ten sposób zastępując korzeń zęba. Do wykonania używany jest tytan. Jest to element w zupełności biokompatybilny, czyli taki gdzie organizm traktuje go jako część siebie, a nie w postaci obcego materiału. W taki sposób dochodzi do trwałego połączenia z otaczającą tkanką kostną tzw. zjawisko osteointegracji czyli stabilne i w naturalne podparcie dla przyszłej korony. Dodatkowo tytan, który jest materiałem wytrzymałym, bez problemu znosi wszelkiego rodzaju obciążenia, jakim poddawane są nasze zęby. Implant zębowy jest tak osadzony w kości, że staje się niewidoczny w buzi. To podstawa dla przyszłego uzupełnienia protetycznego (protezy, mostu czy korony). Oprócz śruby składa się także z łącznika, czyli części, która może być tytanowa lub porcelanowa i stanowi łączenie między implantem, a jego koroną. Lekarze, którzy pracują u nas w klinice w Warszawie wykonują tego typu zabiegi od wielu, wielu lat.

Jak przebiega leczenie implantologiczne zębów?

Zakładanie implantów w naszej warszawskiej klinice dostępne jest niemalże dla każdego, jednak najważniejszym warunkiem decydującym o możliwości wprowadzenia jest wystarczająca ilość kości. Śruby muszą być dobrze umocowane w tkance kostnej, dlatego bardzo istotna jest zarówno jej ilość jak i jakość. Dlatego, przy planowaniu leczenia implantologicznego, stomatolog przeprowadza badania radiologiczne, które umożliwiają dokładną ocenę warunków kostnych w obrębie szczęk. W przypadkach, kiedy ilość kości jest niewystarczająca do przeprowadzenia implantacji zębów w Warszawie, musi być ona poprzedzona zabiegiem chirurgicznym: augmentacją kości lub podniesieniem dna zatoki szczękowej. Są to zabiegi polegające, w ogólnym uproszczeniu, na wprowadzeniu materiału odbudowującego tkankę kostną, dzięki któremu możliwe stanie się osiągnięcie satysfakcjonującego efektu, czyli stabilnego, mocnego osadzenia śruby.

Zakładanie implantów zębowych składa się z dwóch części. Pierwsza z nich – chirurgiczna, która polega na umieszczeniu w kości śruby. Może wzbudzać to strach, ale cały zabieg jest dość krótki oraz w pełni bezbolesny, co gwarantują nasi warszawscy stomatolodzy. Ponadto pamiętajmy, że jest to rozwiązanie, które umożliwia odzyskanie komfortu, dorównującemu jedynie własnemu uzębieniu. Zabieg chirurgiczny może również przebiegać w dwojaki sposób, zależnie od decyzji chirurga: jednoetapowo, czyli w czasie jednego zabiegu umieszczone zostają wszystkie części implantu (śruba, śruba gojąca oraz łącznik) lub dwuetapowo, kiedy podczas pierwszego zabiegu zostają umieszczone śruby które następnie zostają zaszyte pod dziąsłem. Po paru miesiącach przeprowadzany jest kolejny zabieg polegający na odsłonięciu implantów zębowych i założeniu śrub gojących. Po części chirurgicznej kluczowe jest utrzymanie perfekcyjnej higieny.

Fotolia_158738873_Subscription_XXL123

Drugą częścią zabiegu implantologicznego w Warszawie to odbudowa protetyczna. Ostatnim etapem poprzedzającym już tylko zadowolenie z nowego ząbka, jest wykonanie i zamocowanie wypełnienia protetycznego. Mogą to być pojedyncze korony lub w przypadkach większych braków -mosty protetyczne. Przy rozległych brakach zębów wykonuje się częściową lub całkowitą protezę z implantów zębowych w Warszawie. Cały proces leczenia trwa niekiedy kilka miesięcy, ale pamiętajmy, że problem braków w naszym uzębieniu zostaje rozwiązany raz na zawsze, odtwarzając przy tym niemal fizjologiczne warunki oraz pełną estetykę jamy ustnej. Jeżeli są Państwo zainteresowani tego typu zabiegami serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej kliniki.

Implanty zębowe a torbiele

Torbiel korzeniowa to patologiczna zmiana w kości żuchwy lub szczęki. Powstaje na skutek toczących się procesów zapalnych w okolicy korzeni zębów. Mniejsze torbiele bardzo często można wyleczyć za pomocą odpowiednio wcześnie przeprowadzonemu leczeniu endodontycznemu zęba. Większe torbiele, wymagają wizyty chirurgicznej, która łączy się z resekcją korzenia (usunięcie samego wierzchołka korzenia) a czasem także i jego ekstrakcją. Usunięcie zęba dla wielu osób może być problematyczne, dlatego też specjalnie dla nich przygotowaliśmy korzystną ofertę implantów zębowych w Warszawie.

Dzięki rozwojowi innych dziedzin współczesnej stomatologii (takich jak protetyka czy endodoncja), udaje się utrzymać w jamie ustnej, nawet bardzo zniszczone zęby. Chirurgia jest chyba najmniej „lubianą” specjalizacją spośród wszystkich dziedzin leczenia naszego uzębienia.  Tymczasem ta „zła sława” chirurgii (na którą z resztą nie zasługuje) w dzisiejszych czasach to nieprawda. Chirurgia dziś, to nie tylko ekstrakcje, ale także rozmaite zabiegi operacyjne w jamie ustnej i w jej bliskich obszarach takie jak zakładanie implantów zębowych. Specjalność ta wspomaga także inne obszary stomatologii-endodoncję, protetykę, ortodoncję czy periodontologię.  Warto pamiętać, że stomatolog – tak, jak każdy inny lekarz nie decyduje się na postępowanie chirurgiczne, jeżeli nie musi i nie wymaga tego stan kliniczny.

Cena

Jedna konsultacja implantologiczna100 zł
System ASTRA TECH 
 – część pierwsza – chirurgiczna3300 zł
 – część druga – protetycznaod 2700 zł
System STRAUMANN 
 – część pierwsza – chirurgiczna3300 zł
 – część druga – protetycznaod 2700 zł
 System MIS 
  – część pierwsza – chirurgiczna2500 zł 
  – część druga – protetyczna0d 2300 zł 
Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress