Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Najlepszy ortodonta Warszawa Wola

Wiekszosc z nas chcialaby miec piekny i zdrowy usmiech z dwóch powodów: estetycznych i zdrowotnych:

Piekne proste zeby daja duze poczucie komfortu. Sa osoby, które bardzo rzadko sie usmiechaja, poniewaz czuja sie niekomfortowo ze swoim zgryzem.

Drugi powód to powód zdrowotny. Wady zgryzu moga byc przyczyna chorob przyzebia (paradontoza), utrudniaja tez dokladne czyszczenie zebów, co sprzyja powstawaniu nieprzyjemnego zapachu oraz przede wszystkim próchnicy.

Dlatego tez bardzo wazna jest swiadomosc, iz wady zgryzu mozna korygowac. Im wczesniej tym lepiej. Jednak jesli jestes juz dorosly i myslisz ze wszystko juz stracone to nic bardziej blednego. W obecnej nowoczesnej stomatologii zachowawczej zęby mozna “prostowac” praktycznie w kazdym wieku!

Może wam w tym pomóc najlepszy ortodonta w Warszawie na Woli!

Ortodoncja w Warszawie – wady zgryzu u dzieci

Krzywe zeby to dla wielu dzieci koszmar dziecinstwa. Mozna to juz zaobserwowac w szkole – dzieci bardzo czesto wysmiewaja sie ze swoich kolegów, którzy w jakis sposób „wyrózniaja” sie na tle pozostalych. Sytuacja taka moze prowadzic do obnizonej samooceny, leku przed szkola, izolacji i gorszych wyników w nauce. W glowach rodziców rodzi sie pytanie: skad biora sie wady zgryzu?

Wady zgryzu mogą być wrodzone jak i nabyte, jednak okolo 90% wszystkich wad zgryzu ma charakter nabyty i powstaje w ciagu kilku pierwszych lat zycia. Do skrzywienia zebów moze prowadzic: ssanie kciuka, uzywanie nieprawidlowych smoczków czy oddychanie przez usta. Najczestszym powodem nabytych wad zgryzu u dzieci jest próchnica, która moze wynikac z niewiedzy rodziców. Trzeba pamiętać, że o zęby mleczne też trzeba dbac, nawet jeśli wkrótce wypadna. Zeby mleczne pelna bardzo istotna role w rozwoju calego narzadu zucia. Jesli dziecko w zbyt wczesnym wieku straci zeby mleczne i nie ma czym zuc, tkanka kostna jego zuchwy i szczeki przestaje “pracowac”, a jej wzrost ulega zahamowaniu. Gdy dziecko bedzie starsze i zaczna sie wyrzynac zeby stale, w niedostatecznie rozwinietych szczekach zabraknie dla nich miejsca i w zwiazku z tym beda wyrastac krzywo. W takiej sytuacji potrzebujesz dobrego ortodonty z Warszawy!

Aparaty ruchome

Jest to najlepsza opcja dla dzieci w przedziale wiekowym między 4-12 rokiem zycia (tuż przed zakończeniem wymiany zębów mlecznych na stale). Aby mieć zdrowe zęby, aparat ruchomy powinien być noszony przez dziecko w nocy i przez kilka godzin w ciagu dnia. Im dluzej sie go nosi, tym szybciej pojawią się efekty i szansa wyleczenia wady. 

Aparat ruchomy pozwala jedynie na korygowanie nadmiernego wychylenia zębów do tyłu jak i do przodu. Metoda ta nie umożliwia obracania się zębów ani przesuwania ich, dlatego niektórych wad zgryzu nie da się w ten sposób wyleczyć

Aparaty stałe

Przeznaczone sa dla mlodziezy i doroslych, gdyz mozna je zalozyc tylko na stale uzebienie. Aparat staly sklada sie z zamków i pierscieni, które sa przyklejane specjalnym klejem do szkliwa. Do nich z kolei mocowany jest sprezysty drut, który wywiera na zeby stala, precyzyjnie okreslona sile. Dzieki temu mozna je przesuwac w dowolnym kierunku w obrebie wyrostków zebodolowych zuchwy i szczeki, a takze obracac wokól wlasnej osi. Aparaty stale sa przymocowane do zebów przez okolo 2 lata. Po zdjeciu aparatu przebiega leczenie podtrzymujace, za pomoca innego aparatu lub specjalnych szyn.

Ortodonta Warszawa Wola – rodzaje aparatów na zęby

Dostępne na rynku aparaty zębowe dzielą się na stałe i ruchome. O zastosowaniu danego modelu decyduje lekarz prowadzący terapię. Konieczne jest jednak wcześniejsze zbadanie i ocenienie nieprawidłowości pojawiających się w jamie ustnej pacjenta. Dobry ortodonta odpowiada również za wybór materiałów, jednak w tym przypadku może posiłkować się zdaniem pacjenta, który może mieć różne preferencje. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z możliwościami wyboru akcesoriów ortodontycznych oraz do umówienia się na wizytę.

braces2

Dobry ortodonta w Warszawie – jak działamy?

Leczenie polegające na noszeniu stałego aparatu ortodontycznego trwa średnio ok. 2 lata. Zdarza się, że okres ten wydłuża się nawet do trzech lat. Okres ten zależny jest od rodzaju wady, a także indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta. Przed założeniem stałego aparatu niezbędne jest wyleczenie wszystkich zębów, a także kompleksowe oczyszczenie ich z osadu i kamienia. Zdarza się, że potrzebne jest usunięcie któregoś z zębów. W gabinecie Q-Dent na warszawskiej Woli, nasi ortodonci wykonują również zabiegi przygotowawcze.

Ortodoncja polecana jest dzieciom, młodzieży, ale również dorosłym. W przypadku najmłodszych pacjentów dbamy o to, aby ich pierwsza wizyta u dobrego ortodonty nie wiązała się ze stresem czy bólem. Także młodzież nie odczuwa już wstydu korzystając z naszych usług, ponieważ jest coraz bardziej świadoma tego jak istotny jest wygląd zewnętrzny. Dzięki zaawansowanym technologiom i specjalistycznym aparatom możliwe jest również skuteczne leczenie osób dorosłych. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty w Warszawie.

Pomożemy Ci z krzywym zgryzem

Krzywe zęby to dla wielu dzieci koszmar dzieciństwa. Można to już zaobserwować w szkole – dzieci bardzo często wyśmiewają się ze swoich kolegów, którzy w jakiś sposób „wyróżniają” się na tle pozostałych. Sytuacja taka może prowadzić do obniżonej samooceny, lęku przed szkoła, izolacji i gorszych wyników w nauce, czego można by uniknąć, dzięki wczesnej wizycie u naszych najlepszych ortodontów na Woli w Warszawie. W głowach rodziców rodzi się pytanie: skąd biorą się wady zgryzu?

Wady zgryzu, które leczą nasi ortodonci, maja kilka przyczyn. Są one wrodzone, jak i nabyte, jednak około 80% wszystkich wad zgryzu ma charakter nabyty i powstaje w ciągu kilku pierwszych lat życia. Do skrzywienia zębów może prowadzić: ssanie kciuka, używanie nieprawidłowych smoczków czy oddychanie przez usta (np. u dzieci z przerostem migdałka gardłowego). Jednak najczęstszym powodem nabytych wad zgryzu u dzieci jest próchnica. Tak częsta próchnica u małych dzieci może wynikać z niewiedzy rodziców – uważają oni, że o zęby mleczne nie trzeba dbać, bo przecież i tak wkrótce wypadną. Zęby mleczne pełnią bardzo istotną rolę w rozwoju całego narządu żucia. Jeśli dziecko w zbyt wczesnym wieku straci zęby mleczne i nie ma czym żuć, tkanka kostna jego żuchwy i szczeki przestaje pracować, a jej wzrost ulega zahamowaniu. Gdy dziecko będzie starsze i zaczną się wyrzynać zęby stale, w niedostatecznie rozwiniętych szczękach zabraknie dla nich miejsca i w związku z tym będą wyrastać krzywo.

Zapoznaj się z naszą ofertą leczenia ortodentycznego!

Dentist checking braces on the female patient. Close-up. Real People.
Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress