Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Czym jest periodontologia?

Periodontologia jest działem stomatologii estetycznej, który zajmuje się chorobami tkanek przyzębia. Warto wiedzieć, że współcześnie zaledwie 6% Polaków może pochwalić się całkowicie zdrowym stanem przyzębia, a tego typu schorzenia są drugą, tuż po próchnicy, przyczyną utraty zębów w przypadku osób dorosłych. Choroby przyzębia, czyli tkanek, które otaczają ludzkie zęby, zostały podzielone na dwie grupy. Pierwszą z nich jest zapalenie dziąseł, które wynika z zaniedbań higienicznych jamy ustnej, które również prowadzą do nieprzyjemnego zapachu z ust, do drugiej zaś zalicza się parodontozę. W przypadku każdej z tych chorób odsłoniętych szyjek zębowych niezbędna może okazać się wizyta u naszych periodontologów w Warszawie.

Należy również wspomnieć o zjawisku związanym z zanikiem fizjologicznym kości, które zaczyna się mniej więcej od 20 do 25 roku życia. Jest ono jednak na tyle powolne, że przez wzgląd na kompensację pozostałych tkanek nasz narząd żucia może być w pełni wydolny przez całe życie. Jednak przekroczenie możliwości kompensacyjnych może prowadzić do zapalenia przyzębia. Chorobę tę dzieli się na zapalenia agresywne, przewlekłe, jak również na zapalenia w przebiegu chorób ogólnych. Wszystkie z nich zaliczane są do chorób infekcyjnych i wszystkie z nich mogą być wyleczone przez warszawskich periodontologów pracujących w naszym gabinecie.

Zatrudniając lekarzy zajmujących się periodentologią, zapewniamy pacjentom wysokiej jakości pomoc medyczną w zakresie schorzeń i procesów degeneracyjnych dziąsła, ozębnej, cementu korzeniowego i kości wyrostka zębodołowego. Opierając się na osiągnięciach wiedzy medycznej i  doświadczeniu, wyprowadzają oni osoby zgłaszające się do naszego gabinetu w Warszawie nawet z bardzo zaawansowanych stadiów chorobowych. Do periodontologa należy udać się w przypadku zaobserwowania niepokojących zmian o charakterze patologicznym: postępującego odsłonięcia szyjek zębowych (tzw. recesje zębowe), powtarzającego się krwawienia z dziąseł, a także nadwrażliwości na zimno i ciepło oraz utrzymującego się nieprzyjemnego zapachu z ust. Wszystkie te objawy mają charakter progresywny. Błędy w higienie jamy ustnej tworzą idealne środowisko do rozwoju bakterii wydalających toksyny i enzymy będące przyczyną nasilającego się stanu zapalnego przyzębia. Do rozwoju chorób z zakresu periodentologii doprowadzają również zmiany gospodarki hormonalnej, przyjmowane leki oraz inne choroby zaburzające równowagę organizmu i powodujące jego ogólne osłabienie. Za czynniki sprzyjające zapadaniu na choroby dziąseł uznaje się także stresujący tryb życia i konsumpcję wyrobów tytoniowych. Periodentologia jest również dziedziną obejmującą choroby języka, warg oraz zmiany degeneracyjne na błonie śluzowej policzków i dnie jamy ustnej o podłożu wirusowym, bakteryjnym i grzybiczym. Każdy pracujący w naszej placówce w Warszawie periodontolog ma kompetencje do kompleksowego zajęcia się wszystkimi tymi schorzeniami.

Gdy własnej kości jest za mało by utrzymać ząb

Kość zaczyna zanikać na skutek działania substancji toksycznych produkowanych przez bakterie zalegające w głębokich kieszonkach dziąsłowych. Choroba zwykle zaczyna się od zapalenia dziąseł, które nieleczone przekształca się w zapalenie przyzębia (paradontozę), które stopniowo uszkadza kość. Pamiętajmy, że nasze zęby tkwią w kości, więc jeśli tkanka kostna zostanie zniszczona na skutek procesu zapalnego, tylko krok dzieli nas od utraty zębów. Aby utrzymać nasze zęby, w sytuacji gdy doszło już do znacznych zaników kości, można zastosować zabieg sterowanej regeneracji kości. Brzmi to bardzo nowocześnie i na takich też technologiach polega. Dzięki temu zabiegowi, po wprowadzeniu pod dziąsło specjalnych materiałów kościozastępczych, mamy możliwość odbudowy identycznej nienaruszonej tkanki. Co więcej, oprócz tych biomateriałów, stosowane są specjalne błony zaporowe, które nie pozwalają wnikać w gojące się miejsce komórkom, które nie potrafią odbudować kości. Dzięki temu mamy możliwość kierowania tak złożonym procesem, jak powstawanie nowej kości a przez to, uzyskujemy całkowitą regenerację uszkodzonej tkanki. Dodatkowo, w gabinetach Stomatologii Q-Dent, stosujemy innowacyjną metodę stosując preparat osocza bogatopłytkowego (Platelet Rich Plasma), uzyskiwany z pobranej krwi pacjenta. Preparat ten jest bardzo bogaty w naturalne czynniki wzrostu zapoczątkowujące proces odbudowy tkanki kostnej a przede wszystkim jest swoisty dla każdego, a co za tym idzie, w pełni akceptowanym przez organizm. We wszystkim pomogą Ci nasi periodontolodzy z Warszawy!

Zdrowe przyzębie
Zapalenie dziąsła

Kieszonka dziąsłowa
Zapalenie przyzębia

Nasi specjaliści

Justyna Czerniak
Periodontolog

Wykształcenie: Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny
Specjalizacja: periodontologia
Wykonywane zabiegi: periodontologia i implantologia

Beata Dobieżyńska
Periodontolog

Wykształcenie: Ukończyła
Specjalizacja: periodontologia
Wykonywane zabiegi: periodontologia, chirurgia, implanty

Godziny przyjęć:

  • poniedziałek: 16.00-21.00

Nasi warszawscy periodontolodzy to zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy posiadają wszystkie niezbędne cechy, by móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Wiemy o tym, że dobry periodontolog to osoba wykształcona o dużej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, dlatego też możemy zagwarantować Państwu, że wszyscy nasi lekarze posiadają wyżej wymienione cechy. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie, zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług, dzięki czemu grono naszych Klientów nieustannie się powiększa, co nas bardzo cieszy. Periodontolodzy z Warszawy zatrudnieni w naszej klinice to bez wątpienia najlepsi profesjonaliści, którzy swoją prace wykonują precyzyjnie i bardzo uważnie. Dbają oni również o życzliwą i miłą atmosferę w gabinecie, starając się zniwelować ewentualny stres związany z wizytą, tak by przebiegła ona możliwie jak najprzyjemniej. Bierzemy pod uwagę obawy naszych Pacjentów, dlatego też staramy się tłumaczyć im przebieg leczenia oraz odpowiadać na wszystkie ich pytania, tak, by mogli oni poczuć, że znajdują się w dobrych rękach.

Stosowana przez nas kuracja bazuje na najnowszych dokonaniach z obszaru periodentologii. Obejmuje ona leczenie ogólnoustrojowe i miejscowe. W przypadkach mało posuniętych zmian zalecenia periodontologa skupiają się na miejscowym leczeniu zachowawczym. Dla zdiagnozowanych zaawansowanych stadiów rekomendujemy i przeprowadzamy zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu.  Periodontolog prowadzi pacjenta kilkuetapowo. Terapia obejmuje etapy higienizacyjne i korekcyjne, a w razie konieczności mikrochirurgię periodontologiczną. Ważnym elementem kuracji jest polerowanie i piaskowanie usuwające osad nazębny, pokrycie zębów lakierem fluorowym oraz dokonanie  korekty w nieprawidłowościach uzupełnień i zgryzu. W zakres leczenia wchodzi szynowanie, kiretaż kieszonek dziąsłowych, pokrycie recesji dziąsłowych, pogłębienie przedsionka jamy ustnej, odbudowa kości i zabiegi płatowe. Integralną częścią zabiegu jest także eliminacja próchnicy. Leczenie periodontologiczne pozwala na uratowanie zębów, czyli zapewnienie pełnosprawności procesu rozdrabniania pokarmów, zachowanie prawidłowego schematu zgryzu i pięknego uśmiechu. Periodontologia jest dziedziną, która stale się rozwija, dając coraz lepsze szanse na zatrzymanie problemów dotykających coraz większej liczby Polaków.

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress