Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Protetyka stomatologiczna Warszawa

Brak kompletnego uzębienia w jamie ustnej to obecnie problem, z którym zmaga się znaczna część Polaków. Ubytki to czynnik, który wpływa przede wszystkim na estetykę uśmiechu, ale również na aspekty zdrowotne, a ich obecność może przyczynić się do utraty pewności siebie. Co więcej, brak niektórych zębów powoduje obciążenia pozostałych, co zmienia rozkład sił naprężenia zgryzu. Skutkuje to wadami zgryzu, grożąc postępującemu niszczeniu zębów, schorzeniami dziąseł i zaburzeniami czynności stawów skroniowo-żuchwowych.

Poważne luki w uzębieniu upośledzają również proces rozdrabniania pokarmów i mają negatywne konsekwencje dla wydolności żucia, układu trawiennego i skuteczności wchłaniania substancji odżywczych. Deformują również artykulację, przeszkadzając w tak rutynowych czynnościach jak prowadzenie rozmowy. Współcześnie alternatywą dla rozwiązań implantologicznych jest protetyka. Znana jest od lat, ale obecnie oferuje rozwiązania znacznie bardziej komfortowe, ergonomiczne i atrakcyjne wizualnie. Protetyka stomatologiczna to prężnie rozwijany dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych i ich funkcjonalności po utracie zębów naturalnych lub po ich intensywnej degeneracji. Ubytkami częściowymi lub całkowitymi zajmie się w naszej placówce w Warszawie doświadczony protetyk o dobrej opinii i wysokich kwalifikacjach. W zależności od stadium i charakteru zmian, odwołując się do osiągnięć protetyki stomatologicznej, zaleci odbudowę zęba przez koronę, most lub protezę.

W gabinecie Q-dent doświadczeni lekarze zajmą się profesjonalnie Państwa uzębieniem, abyście znów mogli poczuć się komfortowo. W ramach leczenia protetycznego wykonujemy uzupełnienia protetyczne: stałe, protezy ruchome oraz kombinowane (uzupełnienia ruchome połączone ze stałymi).

Nasi protetycy stomatologiczni w Warszawie w swojej pracy wykorzystują różnorodne uzupełnienia korony porcelanowej, spośród których wyróżnić można:

  • protezy akrylowe, szkieletowe oraz mikroprotezy
  • wkłady porcelanowe onley oraz inley
  • mosty
  • korony na stali bezniklowej, złocie lub tytanie
  • korony pełnoceramiczne: Procera, Zircon
  • licówki

Protetyk dentystyczny w Warszawie

Właściwy rodzaj rozwiązania z zakresu protetyki stomatologicznej dobiera lekarz po sprawdzeniu stanu jamy ustnej i uzębienia. Korony mają stały charakter. Mocowane przez protetyka do zębów lub implantów powalają odbudować kształt i funkcję zęba, dodatkowo chroniąc go przed próchnicą. W grupie stałych uzupełnień znajdują się także mosty służące do uzupełnień jedno- lub kilkuzębowych. Mosty również zakłada protetyk. Charakter ruchomy mają natomiast protezy. Atutem protez szkieletowych jest stabilność, trwałość, brak ucisku na dziąsła i podniebienie oraz kompaktowa budowa (zajmują mało miejsca). Nie niszczą też zębów, na których są umocowane. Protezy akrylowe są wykonywane przez protetyka, gdy w jamie ustnej nie ma warunków do wykonania protezy szkieletowej. Dla naszej kliniki protetyka stomatologiczna stanowi ważny obszar doskonalenia usług dla pacjentów.

Warto również wiedzieć, że Q-Dent to gabinety stomatologiczne łączące ze sobą wiedzę teoretyczną wraz z innowacyjnymi rozwiązaniami. Dlatego też do wykonania protez wykorzystujemy materiały takie jak: włókno szklane, tytan i jego pochodne oraz tlenek chloru.

Wiele osób wie, że wybór dobrego protetyka dentystycznego nie jest prosty, ponieważ jak spośród wielu dostępnych na rynku gabinetów wybrać ten właściwy? Z wysoce wykwalifikowanym personelem medycznym, nowoczesnymi materiałami i niezbędnym sprzętem? Poszukując protetyka, warto więc postawić na doświadczonych lekarzy, cieszących się nienaganną opinią wśród wielu pacjentów. Protetyka Q-Dent gwarantuje najwyższą jakość usług stomatologii estetycznej zapewniającą satysfakcjonujące rezultaty leczenia.

Nasi protetycy stomatologiczni w swojej pracy wykorzystują przede wszystkim protezy wykonane z akrylu, jak również protezy szkieletowe, które dzięki swojemu sztywnemu układowi dodatkowo ochraniają dziąsła. Każdorazowo starannie dobieramy rodzaj protezy, uwzględniając rozmieszczenie, jak również liczbę ubytków, tak by zapewnić Państwu możliwie jak największy komfort. Warto również dodać, że w naszych gabinetach pracują wyłącznie wykwalifikowani lekarze, którzy edukowali się oraz zdobywali doświadczenie w zakresie protetyki. Wieloletnia praktyka umożliwia im świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Zdrowe przyzębie
Zapalenie dziąsła

Kieszonka dziąsłowa
Zapalenie przyzębia

Protetyk Warszawa

Protetycy zatrudnieni w naszej klinice to bez wątpienia najlepsi profesjonaliści, którzy swoją pracę wykonują precyzyjnie i bardzo uważnie.

Co równie ważne, nasi protetycy dentystyczni dbają również o odpowiedni wygląd otoczenia, w którym wykonują swoją codzienną pracę. Dlatego też starają się, by wszystkie gabinety lśniły nienaganną czystością, co tyczy się również wszelkiego sprzętu używanego na co dzień. Te z pozoru błahe detale znacząco wpływają na komfort przebywania w naszym gabinecie, dlatego też jest to kwestia, której nigdy nie staramy się bagatelizować. Takie szczegóły sprawiają, że wszyscy nasi Klienci mogą poczuć się u nas dobrze.

Wszystkie osoby poszukujące dobrych protetyków dentystycznych w Warszawie, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą. Nasi lekarze to zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy posiadają wszystkie niezbędne cechy, by móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Wiemy o tym, że dobry protetyk to osoba wykształcona, o dużej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, dlatego też możemy zagwarantować Państwu, że wszyscy nasi lekarze posiadają wyżej wymienione cechy. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie, zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług, dzięki czemu grono naszych Klientów nieustannie się powiększa, co nas bardzo cieszy.

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress