Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Licówki porcelanowe Warszawa

Budując własny wizerunek, coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na ładny uśmiech i kształt zębów przednich, bez kamienia nazębnego. Nie da się ukryć, że to właśnie usta, zaraz po oczach, są miejscem, które skupia największą uwagę rozmówcy. Piękny i zdrowy uśmiech to również większa pewność siebie, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wstawienie licówek. To doskonała metoda na uzyskanie hollywoodzkiego uśmiechu bez jakiegokolwiek ryzyka zniszczenia zębów. Wszystko to przez fakt, iż licówki są mało inwazyjne, dlatego też coraz więcej osób odwiedzająca nasz gabinet w Warszawie decyduje się na ich założenie.

Zakładanie licówek porcelanowych to jedna z wielu usług naszej stomatologii estetycznej w Warszawie. Wykorzystuje się je przede wszystkim do zmiany kolorystyki zębów, maskowania różnego rodzaju przebarwień, jak również poprawy kształtu zębów – ich poszerzenia lub tez wydłużenia. Jeśli głównym powodem niezadowolenia ze swojego uśmiechu są nieestetyczne szpary znajdujące się między przednimi zębami lub też nie odpowiada nam ich kształt oraz kolor, wówczas warto zdecydować się na jedną z najlepszych oraz najnowocześniejszych sposobów na korekcję uśmiechu za pomocą licówek.

Licówki porcelanowe są to uzupełnienia znacznie poprawiające  wygląd naszych zębów. Licówka to cienki listek porcelany przyklejany na zewnętrzną powierzchnię zęba. Licówka jest niewidoczna, koryguje przebarwienia trudne do usunięcia metodami tradycyjnymi, wydłuża patologicznie starte zęby, maskuje pęknięcia i ubytki zębów, zamyka zbyt duże przestrzenie (diastemy) między zębami, koryguje kształt i odbudowuje odłamane fragmenty zębów.

 Wykonanie nie jest skomplikowane, jednak wymaga dużej precyzji.

  1. Po wstępnej obróbce zęba pod licówkę, wykonuje się wyciski, które zostają odesłane do laboratorium protetycznego, a ząb zostaje zaopatrzony uzupełnieniem tymczasowym.
  2. W pracowni protetycznej zostaje wykonana licówka
  3. Podczas kolejnej wizyty gotowa licówka zostaje przyklejona ( zacementowana) na ząb
zdjęcie licówek porcelanowych
 

Co warto wiedzieć o licówkach porcelanowych?

Licówki porcelanowe są cienkimi, ceramicznymi płytkami służącymi do zmiany kształtu oraz koloru uzębienia, poprzez przyklejenie ich na powierzchni zębów. W sytuacji, gdy dany pacjent ma całkowicie zdrowe zęby, zazwyczaj wystarczą zaledwie dwie wizyty w naszym warszawskim gabinecie, by móc założyć wszystkie licówki Podczas pierwszej z nich stomatolog delikatnie szlifuje powierzchnię zębów oraz pobiera tzw. wycisk, na bazie którego wykonywane są licówki. Podczas kolejnego spotkania gotowe licówki zostają przymocowane do zębów. Dla uzyskania całkowitej poprawy estetyki polecane jest wykonanie 6 licówek, zarówno na kły, jak i siekacze

Zaufany gabinet zajmujący się licówkami porcelanowymi

Warto również wiedzieć, że wskazane jest wcześniejsze całkowite wyleczenie zębów, na których będzie wykonany tego typu zabieg. Nie zaleca się zakładania licówek w przypadku dużych wypełnień w koronie zęba, jak również na zębach martwych. Zamiast tego zaleca się wykorzystanie licówek kompozytowych lub też wkłady koronowo-korzeniowe oraz koronę porcelanową. Wszystkie osoby poszukującego sprawdzonego gabinetu w Warszawie zajmującego się zakładaniem licówek, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasz zespół to grono wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe. Gwarantujemy super efekt estetyczny, zapraszamy więc do kontaktu!

pacjentka wybiera licówki
Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress