Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 8:00 - 15:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Wybielanie zębów Warszawa

Zdrowy i piękny uśmiech jest przez większość z Nas bardzo pożądany. Niestety wraz z wiekiem, przez naturalne procesy degeneracyjne, a także na skutek przyjmowanych leków (antybiotyki z grupy tetracyklin) oraz spożywanych pokarmów (kawa, herbata, czerwone wino, ciemne owoce, palenie tytoniu), nasze zęby ciemnieją i tracą swój jasny, piękny kolor. Wyglądają niehigienicznie, szkodząc wizerunkowi osoby o zaniedbanym uzębieniu. Nawet jeśli ograniczymy konsumpcję używek, barwiących napojów i będziemy prowadzić zdrowy tryb życia, nie wyhamujemy całkowicie postępów ścierania się szkliwa. Rozdrabnianie pokarmów, czynność mowy i siły nacisku obu szczęk generują mikropęknięcia, w których akumulują się barwniki i osady szkodzące atrakcyjnej prezencji uzębienia.

Stomatologia estetyczna znalazła jednak rozwiązanie na ten problem. Obecnie istnieje możliwość rozjaśnienia swoich zębów zarówno w domu, jak i w gabinecie stomatologicznym. Wybór past przeznaczonych do wybielania zębów jest szeroki. Ich skuteczność, niezależnie od ceny, jest jednak ograniczona i nie gwarantuje trwałego efektu. Podobnie jest w przypadku metod domowych. Istnieją również preparaty specjalistyczne o silniejszym działaniu. Powinno stosować się je jednak z ostrożnością, aby nie uszkodzić szkliwa uzębienia ani tkanki dziąseł. Należy zatem pamiętać o tym, by wybielanie zębów zawsze odbywało się pod kontrolą lekarza stomatologa.

Wybielenie zębów w profesjonalnym gabinecie dentystycznym daje najlepszy rezultat i jest w pełni bezpieczne. Przeprowadzane jest bowiem przez doświadczonego, wykwalifikowanego dentystę, precyzyjnie i starannie, z użyciem metod o sprawdzonej mocy i w kontrolowanym środowisku. W naszej placówce w Warszawie obowiązują znormalizowane procedury, gwarantujące wysoką jakość usługi. Opierają się one na najnowszej wiedzy medycznej i surowych regułach diagnostyczno-technicznych. Wszystkim czynnościom mającym na celu wybielenie zębów nadano w naszej klinice w Warszawie charakter kompleksowy, wolny od ryzyka powikłań i uszkodzeń. Często wymagają one kilku wizyt. Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania dentysta dokładnie sprawdza stan uzębienia. Pozwala to na identyfikację ewentualnych przeciwwskazań do zastosowania leczenia oraz na wdrożenie indywidualnie określanego zakresu higienizacji stomatologicznej. Zęby muszą być wcześniej oczyszczone – lekarz usuwa osady, złogi i płytkę nazębną. Aby nie doszło do urazów, zabezpiecza dziąsła i okolice przyszyjkowe zębów specjalistycznym środkiem. Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest wyleczenie zębów z ubytków i próchnicy. Dla dłuższego efektu zalecane jest 24-godzinne wstrzymanie się od przyjmowania pokarmów i napojów mogących zabarwić zęby, a finalny kolor osiągany jest do kilkunastu dni od zabiegu. Efekt zachowuje się do 5 lat.

Cena zabiegu wybielania odzwierciedla jego standard i ma dobrą relację do jakości oferowanej usługi. Ustalana jest indywidualnie w zależności od kondycji uzębienia, wymaganego nakładu pracy i zużycia materiałów. Dbamy, aby w ramach przyjętej ceny pacjent otrzymał profesjonalną opiekę, osiągnął najlepsze rezultaty i spotkał się z przyjaznym podejściem, pozwalającym mu czuć się komfortowo i swobodnie. Postawiliśmy na wysoką klasę otoczenia pacjenta – nasze gabinety w Warszawie są nie tylko dobrze wyposażone, ale również czyste i ładnie urządzone. 

W naszym gabinecie posiadamy jeden z najnowocześniejszych i najlepszych systemów do wybielania Zoom! Advanced Power ®.

Jak działa Zoom Advanced Power ?

System Zoom to metoda wzmożonego działania Lampy Zoom! Advanced Power oraz specjalnego żelu nakładanego na zęby Zoom 2.
Światło z lampy aktywuje specjalną formułę 25% nadtlenku wodoru (żel Zoom 2) i wspomaga go podczas przenikania powierzchni zębów. Żel Zoom 2 działa dzięki reakcji „photo-fenton”, która zachodzi między nadtlenkiem wodoru i żelazem. W wyniku tej reakcji powstaje rodnik grupy wodorotlenkowej, który usuwa przebarwienia zębów.
Zabieg wybielania zębów trwa 3–4 sesje po 15 minut naświetlania zębów lampą Zoom! oraz czas potrzebny na przygotowanie pacjenta do zabiegu.
Jeśli na zębach znajduje się duży osad, wybielanie zębów musi być poprzedzone usunięciem go poprzez zabieg skalingu i piaskowania. Dopiero wówczas można umówić się na zabieg wybielania.

Zoom Advanced Power na świecie

System ten jest jednym z najpopularniejszych systemów do wybielania zębów na świecie. Stosują go gwiazdy Hollywood, a efekty można było zobaczyć w programach telewizyjnych takich jak „The Doctors” czy „Extream Makeover”.

Efekty zabiegu wybielania

Przeprowadzone badania dowodzą, iż 50% pacjentów poddanych zabiegowi wybielania przy użyciu Zoom! Advanced Power osiąga kolor B1 lub lepszy.

Przykładowe efekty wybielania przy użyciu lampy Zoom! Advanced Power

Zadbaj o kolor zębów, mogą być białe już od dziś! 

Cena

Wybielanie zębów przy pomocy lampy Zoom Advance Power1300 zł
Wybielanie zębów za pomocą metody nakładkowej700 zł
Dodatkowa strzykawka (metoda wybielania  nakładkowego)100 zł