Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Leczenie kanałowe Warszawa

Jeżeli od dawna męczy Cię ból zęba, może okazać się, że masz stan zapalny, a w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie leczenie kanałowe zębów. Jeżeli więc poszukują Państwo dobrego lekarza, który zajmuje się tego typu zabiegami, serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Leczenie kanałowe to metoda polegająca na leczeniu zapaleń miazgi zęba. Nasi stomatolodzy w Warszawie dokładnie oczyszczają wnętrze chorego zęba zarówno z bakterii, jak i martwych tkanek miazg oraz dezynfekują kanały korzeniowe, ażeby następnie wypełnić je specjalnie przeznaczonym do tego materiałem. Warto również wiedzieć, że zęby leczone kanałowo są zębami martwymi, które pozostawione samopas mogą stać się inkubatorami wielu toksycznych bakterii beztlenowych. W niektórych sytuacjach mogą one przedostawać się bezpośrednio do krwiobiegu, przyczyniając się do powstawania poważnych problemów ze zdrowiem. Wiele z nich może objawić się dopiero w późniejszym okresie, dlatego warto zadbać o tę kwestię już zawczasu.

To zabieg bardziej skomplikowany niż leczenie małych ubytków. Pozwala jednak na uratowanie zęba objętego zaawansowanymi zmianami degeneracyjnymi wywołanymi próchnicą, urazami lub infekcjami bakteryjnymi miazgi. W tym przypadku zajęta jest nie tylko tkanka twarda zęba, ale również tkanka żywa w komorze i kanałach korzeniowych. Celem leczenia kanałowego wykonywanego w naszym gabinecie w Warszawie jest skuteczna i zapobiegająca remisji eliminacja źródła infekcji i stanu zapalnego. Grożą one nie tylko obumarciem miazgi, ale także rozwojem ropieni okołozębowych, torbieli i zgorzeli. Martwa tkanka podlega procesowi rozpadu gnilnego, stanowiąc pożywkę dla drobnoustrojów niszczących ząb i kość, w której jest osadzony. Leczenie kanałowe ma zatem charakter kompleksowy i korzystny dla całego organizmu. Wyleczony ząb bierze udział w procesie przeżuwania i rozdrabniania pokarmów, a uratowanie go przed ekstrakcją pozwala na zachowanie prawidłowego zgryzu i estetycznego uśmiechu. Jest to również korzystniejsza finansowo opcja niż koszt chirurgicznego usuwania zęba i zastąpienia go implantem. Warto zatem poddać się zabiegowi szybko po diagnozie i w sprawdzonej klinice.

stomatolog

Leczenie kanałowe w Warszawie – nasi Pacjenci w dobrych rękach

Podstawowym objawem schorzenia miazgi, które kwalifikuje do leczenia kanałowego, jest przewlekły, ostry, tępy i pulsujący ból, nasilający się w pozycji leżącej lub podczas zmiany ułożenia ciała. Typowym odczuciem bywa też ucisk wywołany obrzękiem, reakcja bólowa podczas jedzenia oraz zmiana koloru zęba na bardziej siny i szarawy. Symptomami mogą być także: nieprzyjemny zapach z ust, podwyższona temperatura ciała oraz gorsze samopoczucie i cera.

Zabieg leczenia kanałowego w naszej placówce w Warszawie przebiega kilkuetapowo. Ponieważ miazga jest unerwiona i ukrwiona, zabieg przeprowadzony zostaje pod znieczuleniem wyłączającym jakiekolwiek reakcje bólowe. Przebieg kuracji różni się w zależności od budowy anatomicznej zęba, skali rozwoju schorzenia i poziomu zniszczenia zęba. Zawsze jednak ma charakter złożonego technicznie zabiegu, podczas którego wymagane są profesjonalne narzędzia i aseptyczne warunki. Schemat leczenia kanałowego przebiega według procedury ujednoliconej zgodnie z obowiązującą wiedzą medyczną.

1. Założenie koferdamu – specjalistycznej gumy wyścielającej jamę ustną, tworzącej warstwę aseptyczną.
2. Usunięcie zmian próchnicznych, otwarcie zęba przez redukcję jego twardych tkanek dla utorowania dojścia do głębszych warstw.
3. Usunięcie miazgi i poszerzenie kanałów zębowych dla ostatecznej eliminacji wywołujących zakażenie bakterii i toksyn.
4. Dezynfekcja, osuszenie, wypełnienie preparatami uszczelniającymi i zapobiegającymi dalszemu rozwojowi bakterii.
5. Założenie plomby lub odbudowa protetyczna (z opcją korony porcelanowej) materiałami skorelowanymi kolorystycznie z pozostałym uzębieniem.

Dla precyzji diagnostycznej leczenie kanałowe poprzedza wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Dokładność i standard zabiegu podnosi również zastosowanie mikroskopu operacyjnego, którym nasz gabinet dysponuje. Jego użycie w połączeniu z kwalifikacjami stomatologów podnosi skuteczność procedury i zapobiega reinfekcjom.

Dlaczego warto zgłosić się do naszej kliniki? Powodów jest wiele, jednak na wstępie warto zaznaczyć, że wszyscy nasi lekarze to zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy posiadają wszystkie niezbędne cechy, by móc świadczyć usługi z zakresu leczenia kanałowego na najwyższym poziomie. Wiemy o tym, że dobry stomatolog to osoba wykształcona o dużej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, dlatego też możemy zagwarantować Państwu, że wszyscy nasi lekarze posiadają wyżej wymienione cechy. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie, zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług, dzięki czemu grono naszych Klientów nieustannie się powiększa, co nas bardzo cieszy.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty leczenia kanałowego!

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress