Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Dokonania współczesnej medycyny pozwalają na nowoczesne, estetyczne i komfortowe odtworzenie ubytków uzębienia. Popularnym uzupełnieniem zębów utraconych lub usuniętych wskutek urazów mechanicznych i zaawansowanych zmian chorobowych są protezy zębowe. Przywracają one sprawność żucia oraz skuteczność funkcji rozdrabniania pokarmów i ich połykania, elementarnych dla prawidłowego procesu odżywiania i trawienia. Dzięki dobrze dobranym i wykonanym protezom zębowym znacząco poprawia się również wygląd pacjenta, a estetyczne uzębienie ułatwia funkcjonowanie społeczne i towarzyskie. Lepsza jest również artykulacja i sprawność komunikacyjna wynikająca z wyraźnej mowy. W przypadku rekonstrukcji fragmentarycznych ubytków przez częściowe protezy zębowe zachowane jest również pierwotne ustawienie uzębienia, dzięki czemu zęby nie zaczynają się przesuwać, zaburzając właściwy rozkład nacisków w jamie ustnej. Używanie protez zębowych wykonanych w naszym gabinecie w Warszawie zapobiega zatem rozwinięciu się wady zgryzu i niszczeniu pozostałych, zdrowych zębów. Zachowanie i przywrócenie warunków zgryzowych oraz  sprawności jamy ustnej ma wpływ na dobrostan całego organizmu i psychiki pacjenta.  

Nasza klinika w Warszawie czerpie z osiągnąć stomatologii odtwórczej. Doświadczeni i kompetentni lekarze oraz wyposażenie w najnowszej generacji sprzęt medyczny i wysokiej klasy materiały protetyczne pozwalają nam na korektę i odtworzenie układu naturalnych zębów. W zależności od zakresu ubytków i kondycji jamy ustnej, a także możliwości finansowych pacjenta oferujemy wysokiej klasy korony, mosty porcelanowe, a także protezy zębowe szkieletowe.

Proces wykonania protez zębowych ma charakter etapowy. Rozpoczyna się od wywiadu umożliwiającego identyfikację potrzeb i możliwości pacjenta. Po wykonaniu panoramicznego zdjęcia rentgenowskiego, dającego obraz kości i korzeni istniejącego uzębienia, pobierany jest wycisk pod model. Następnie przedstawiane są opcjonalne rozwiązania protetyczne z ich atrybutami funkcjonalnymi i kosztorysem. Ostatnia wizyta połączona jest z odbiorem protezy i jej zamocowaniem oraz poradami pielęgnacyjnymi.  

Rozwój protetyki pozwala naszej warszawskiej przychodni dentystycznej wykonać dla Państwa protezy częściowe i stałe.

Protezy ruchome mogą być wyjmowane przez pacjenta. Wyróżnia się:
• nakładkowe pokrywające w całości korzeń, korzenie resztkowego uzębienia lub wszczepów,
• szkieletowe klamrowe lub bezklamrowe złożone z wykonanej ze stopu metalu płyty pokrywającej część podniebienia, uformowanej do kształtu podłoża jamy ustnej chorego i osadzonych na niej zębów,
• częściowe i całkowite protezy osiadające utrzymywane za pomocą klamer.

Protezy stałe są mocowane do zębów i implantów za pomocą specjalistycznego materiału scalającego i może je usunąć wyłącznie lekarz. Zęby przygotowywane pod korony lub mosty mogą być żywe lub leczone kanałowo. Do protez stałych należą: 
• korony i mosty z metali szlachetnych, bezniklowych lub na podbudowie pełnoceramicznej, cyrkonowej,
• wkłady koronowo-korzeniowe ze stali, złota, cyrkonu, włókna szklanego,
• wkłady koronowe uzupełniające twarde tkanki korony zęba,
• korony częściowe,
• mosty adhezyjne,
licówki.

Częściowe i całkowite protezy zębowe

Są to akrylowe,  wyjmowane uzupełnienia protetyczne, odbudowujące utracone zęby i tkanki jamy ustnej.

W tego typu rozwiązaniu siły żucia są przenoszone wyłącznie przez błonę śluzową  na kości szczęk. Znacznym problemem w tym przypadku jest przeciążenie kości, co przyspiesza ich zanik i powoduje osiadanie protezy, przez co pogarsza się jej przyleganie do podłoża, a tym samym powoduje coraz gorsze utrzymanie. Alternatywnym rozwiązaniem dla lepszego utrzymania protez zębowych  całkowitych są implanty, które są w tych przypadkach elementami mocującymi protezę na podłożu.

Protezy ruchome osiadające spełniają swoje funkcje określony czas, więc wymagają okresowej kontroli, naprawy bądź wymiany na nowe.

Skorzystaj z naszej oferty różnych rodzajów protez zębowych w Warszawie! Zadbaj o własne zęby!

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress