Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Resekcja wierzchołka korzenia

Wskazaniami do resekcji zębów są wszelkie zmiany patologiczne w okolicy wierzchołka korzenia zęba, które nie poddają się leczeniu endodontycznemu. Mogą to być złamania przywierzchołkowe korzenia, torbiele, nie gojące się zmiany zapalne a także złamane narzędzia czy inne trudne sytuacje powstałe podczas leczenia kanałowego. Resekcja to właśnie zabieg, który ma na celu wyeliminowanie przyczyny tych dolegliwości, unikając przy tym usuwania całego zęba. Zabieg ten wykonywany jest przede wszystkim w przypadku zębów jednokorzeniowych.

Atrakcyjna cena na resekcję wierzchołka korzenia zęba w Qdent

Podczas resekcji usuwany jest jedynie ten fragment korzenia, wokół którego znajdują się zmiany patologiczne. Cały zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on komfortowy i bezbolesny dla pacjenta. Podczas resekcji chirurg nacina dziąsło w okolicy korzenia, odsłania kość a następnie usuwa zapalnie zmienioną tkankę łącznie z wierzchołkiem korzenia oraz wypełnia korzeń specjalnym materiałem, zabezpieczając go w ten sposób przed ponownym wtargnięciem bakterii i powstaniem na nowo stanu zapalnego. W celu pobudzenia odnowy tkanki kostnej, powstały ubytek wypełnia się dodatkowo materiałem zastępującym kość. W ciągu paru miesięcy miejsce po usuniętej części korzenia zęba wypełnia się nową, zdrową tkanką kostną.

Hemisekcja to zabieg zbliżony do resekcji. Wykonuje się go w zębach wielokorzeniowych w przypadku, gdy niemożliwe lub nieskuteczne jest leczenie kanałowe. Jest to wycięcie korzenia wraz z częścią korony zęba, a następnie protetyczna odbudowa brakującej części zęba.

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress