Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

WYBIELANIE NAKŁADKOWE ZĘBÓW

Preparaty wybielające służą do wybielania nakładkami stosowanymi w ciągu nocy. Jako środek aktywny zawierają nadtlenek karbamidu. Usuwają one różnorodne przebarwienia, bardzo dobrze sprawdzają się także w przypadku „szarawego” odcienia zębów po stosowaniu antybiotyków (tetracyklin).

W trakcie wybielania nakładkowego potrzebne będą około dwie wizyty w gabinecie. Na pierwszej z nich wykonywane są wyciski zębów. Z nich przygotowywane są indywidualne, przezroczyste nakładki. Na następnej wizycie, lekarz dentysta dokładnie wyjaśnia sposób aplikowania preparatu wybielającego oraz przekazuje gotowe nakładki oraz preparat wybielający. Po zakończeniu wybielania zęby staną się widocznie bielsze a dodatkowo już zawsze będą wyraźnie jaśniejsze niż przed zastosowaniem żelu. W większości przypadków zabieg nie wymaga już powtórzenia. Jednak, jeśli po pewnym czasie zęby lekko ściemnieją to, po konsultacji z dentystą,  wybielanie nakładkami  można  ponownie wykonać. Zaletą jest, że nie trzeba już wtedy powtarzać całej procedury zabiegu a jedynie założyć nakładki z preparatem na 3-4 noce.

Wybielanie nakładkowe w Warszawie w najlepszych cenach

Według najnowszych badań, metody nakładkowe są najbardziej polecanym sposobem wybielania zębów. Co więcej, dają one porównywalne efekty jak jednoseansowe wybielanie zębów lampą w gabinecie. Coraz częściej popierane jest stwierdzenie, że systematyczne wybielanie przy użyciu nakładek może być nawet bardziej skuteczne niż to z wykorzystaniem lampy. A to dzięki, potwierdzonemu w badaniach klinicznych, długotrwałemu pozostawaniu żelu wybielającego w strukturze zębów. W metodzie nakładkowej związki  wybielające mogą być aktywne w zębinie i szkliwie nawet do 36 godzin. I w związku z tym, podczas aplikacji nowej porcji żelu w nakładkach, poprzednia dawka zostaje wzmocniona, a to potęguje działanie wybielające.

Pamiętać należy, że jak w każdym przypadku wybielania zębów indywidualne efekty mogą być różne.

 

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress