Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 8:00 - 15:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Profilaktyka

Piękny i zdrowy uśmiech? To możliwe! Wystarczy w odpowiedni sposób zadbać o stan swojego uzębienia, poprzez regularne wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym. Oferujemy Państwu profilaktykę, która jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom zębów oraz dziąseł. Dzięki regularnym kontrolom można z odpowiednim wyprzedzeniem zidentyfikować ubytki próchnicowe oraz podjąć odpowiednie działania, które pozwolą wyeliminować problem w początkowej fazie rozwoju. Nasza klinika oferuje następujące zabiegi profilaktyczne

Skaling – jest to zabieg pozwalający usunąć kamień nazębny osadzający się głównie w okolicach szyjek zębowych. Kamień jest miejscem rozwoju bakterii, dlatego może być on źródłem chorób dziąseł bądź próchnicy. Każdy z Was powinien pamiętać o jego regularnym usuwaniu! W naszej klinice wykonujemy usuwanie kamienia nazębnego i poddziąsłowego.

Piaskowanie – to zabieg pozwalający usunąć z zębów osady, które gromadzą się na płytce nazębnej. Skutecznie niweluje różne przebarwienia oraz drobne ilości kamienia nazębnego, dlatego można go stosować jako zabieg uzupełniający metodę skalingu.

Lakierowanie – to profilaktyczny zabieg stomatologiczny, który polega na dostarczeniu zębom stężonej dawki fluoru. Dzięki niemu zwiększa się wytrzymałość szkliwa, dlatego zęby po takim zabiegu są uodpornione nie tylko na niekorzystne działanie bakterii, ale również czynniki i uszkodzenia mechaniczne.

Pacjenci odwiedzający naszą klinikę mogą skorzystać z wyżej wymienionych usług zarówno w formie pojedynczego zabiegu lub kompleksowego zestawu wszystkich wymienionych wyżej usług.

stomatolog

Już dziś zadbaj o piękny uśmiech!

Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego już dziś zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zapisania się na wizytę w gabinecie Q-Dent. Zadbamy o Wasz zdrowy i piękny uśmiech!

Korony protetyczne

To rozwiązanie stosowane jest u pacjentów, u których wyklucza się wypełnienie z materiałów kompozytowych lub odbudowę  inleyem/ oneyem (wkład/nakładem  koronowym). Są to sytuacje złamania zębów lub  zniszczenia próchnicowego korony zęba oraz poprawy estetyki zębów przednich. Koronę protetyczną osadza się na oszlifowanych zębach, zarówno żywych jak i martwych ( odbudowanym materiałem kompozytowym, wzmocnionych wkładem z włókna szklanego lub z osadzonym wkładem metalowym).

 

Ze względu na użyte materiały, korony protetyczne dzieli się na:

jednolite – wykonane z jednego rodzaju materiału, na przykład samego metalu, akrylu czy porcelany (korony akrylowe stosowane są obecnie jedynie jako korony tymczasowe).

 

złożone – główna część wykonana jest z metalu, a tylko widoczna powierzchnia korony pokryta jest materiałem odpowiadającym barwą zębom własnym.

Najczęściej tym materiałem jest porcelana (dziś w stomatologii najchętniej wybieranym materiałem jest porcelana przez swoją wytrzymałość, właściwości kosmetyczne i obojętność biologiczną).

Stomatologia Q-dent oferuje wykonanie tradycyjnych koron porcelanowych na podbudowie metalowej, na złocie, pełnoceramicznych oraz  koron porcelanowych  na podbudowie z tlenku cyrkonu wykonanych w systemie Lava.

Procedura wykonawstwa koron

1) Lekarz szlifuje ząb pacjenta lub wcześniej wykonaną podbudowę  , pobiera wyciski, które są przesyłane do pracowni protetycznej

2) Oszlifowany ząb jest zaopatrywany koroną tymczasową

3) Technik odlewa z wycisków modele zębów i na nich wykonuje koronę protetyczną