Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Profilaktyka

Chcesz mieć ładny i zdrowy uśmiech? Żaden problem! Wystarczy, że w odpowiedni sposób zadbasz o swoje uzębienie i będziesz odwiedzał regularnie nasz gabinet stomatologiczny, dzięki czemu z odpowiednim wyprzedzeniem będziemy mogli zidentyfikować ubytki próchnicowe i podjąć działania, by wyeliminować problem już na samym początku! Oferujemy opiekę profilaktyczną, która jest najpewniejszym sposobem do zapobiegania chorób zębów czy dziąseł. Nasza klinika oferuje następujące zabiegi profilaktyczne:

Skaling – to zabieg usuwający kamień nazębny, który osadza się w okolicach szyjek zębowych. Kamień to idealne miejsce do rozwoju bakterii, dlatego może być on źródłem próchnicy czy chorób dziąseł. W naszej klinice wykonujemy usuwanie kamienia poddziąsłowego i nazębnego.

Piaskowanie zębów – to zabieg z kolei, który pozwala usunąć z zębów osady, które gromadzą się na płytce nazębnej. Skutecznie niweluje przebarwienia i drobne ilości kamienia nazębnego, dlatego można go stosować jako zabieg uzupełniający metodę skalingu.

Lakierowanie – to profilaktyczny zabieg stomatologiczny, który polega na dostarczeniu zębom stężonej dawki fluoru. Dzięki temu zwiększa się wytrzymałość szkliwa, dlatego zęby po takim zabiegu są odporne nie tylko na niekorzystne działanie bakterii, ale i uszkodzenia mechaniczne.

Pacjenci naszej kliniki mogą skorzystać z wyżej wymienionych usług w formie pojedynczego zabiegu, ale także jako kompleksowy zestaw wszystkich wymienionych usług.

stomatolog

Zadbaj o uśmiech!

Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego już dziś zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zapisania się na wizytę w gabinecie Q-Dent!

Korony protetyczne

To rozwiązanie stosowane jest u pacjentów, u których wyklucza się wypełnienie z materiałów kompozytowych lub odbudowę  inleyem/ oneyem (wkład/nakładem  koronowym). Są to sytuacje złamania zębów lub  zniszczenia próchnicowego korony zęba oraz poprawy estetyki zębów przednich. Koronę protetyczną osadza się na oszlifowanych zębach, zarówno żywych jak i martwych ( odbudowanym materiałem kompozytowym, wzmocnionych wkładem z włókna szklanego lub z osadzonym wkładem metalowym).

 

Ze względu na użyte materiały, korony protetyczne dzieli się na:

jednolite – wykonane z jednego rodzaju materiału, na przykład samego metalu, akrylu czy porcelany (korony akrylowe stosowane są obecnie jedynie jako korony tymczasowe).

 

złożone – główna część wykonana jest z metalu, a tylko widoczna powierzchnia korony pokryta jest materiałem odpowiadającym barwą zębom własnym.

Najczęściej tym materiałem jest porcelana (dziś w stomatologii najchętniej wybieranym materiałem jest porcelana przez swoją wytrzymałość, właściwości kosmetyczne i obojętność biologiczną).

Stomatologia Q-dent oferuje wykonanie tradycyjnych koron porcelanowych na podbudowie metalowej, na złocie, pełnoceramicznych oraz  koron porcelanowych  na podbudowie z tlenku cyrkonu wykonanych w systemie Lava.

Procedura wykonawstwa koron

1) Lekarz szlifuje ząb pacjenta lub wcześniej wykonaną podbudowę  , pobiera wyciski, które są przesyłane do pracowni protetycznej

2) Oszlifowany ząb jest zaopatrywany koroną tymczasową

3) Technik odlewa z wycisków modele zębów i na nich wykonuje koronę protetyczną

4) Gotowa korona jest cementowana na następnej wizycie w gabinecie stomatologicznym


Poniżej film, który prezentuje etapy cementowania korony cyrkonowej w systemie Lava:

 

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress