Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa

 W dalszym ciągu wiele osób obawia się leczenia kanałowego, a strach ten może być wynikiem tego, że w przeszłości zabieg ten był dosyć nieprzyjemny i wiązał się z kilkoma długimi wizytami w salonie dentystycznym. Dlatego też warto wiedzieć, że współczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem może zakończyć się już podczas jednej wizyty i może być ono przeprowadzone z wykorzystaniem nowoczesnego mikroskopu. Poszukujecie Państwo dobrego lekarza w Warszawie, który zajmuje się takimi zabiegami i dysponuje nowoczesnym sprzętem? Zachęcamy do wizyty w naszej placówce.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to metoda leczenia zapaleń miazgi zęba. Nasi stomatolodzy czyszczą wnętrze chorego zęba z bakterii czy martwych tkanek, w ten sposób dezynfekują kanały korzeniowe, który na końcu wypełniają specjalnie przeznaczonym do tego materiałem. Zęby leczone kanałowo to zęby martwe, które pozostawione samopas mogą stać się miejscem wielu toksycznych bakterii beztlenowych. W niektórych sytuacjach mogą one przedostawać się bezpośrednio do krwiobiegu, przyczyniając się do powstawania poważnych problemów ze zdrowiem. 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest skutecznym sposobem ratowania zębów, w których zaawansowany rozwój zmian próchnicznych oraz ostry przebieg zapalenia miazgi i zgorzeli tworzy podstawę do ich usunięcia. Stosuje się je również w przypadku zębów o skomplikowanym układzie korzeni, nietypowym kształcie struktury oraz do ekstrakcji ułamanych części lub ciał obcych z tkanki przyzębia. Dzięki najnowszej wiedzy medycznej i zaawansowanej aparaturze, w jaką wyposażona jest nasza placówka w Warszawie, podejmujemy się terapii nawet trudnych objawowo przypadków. Nowoczesny mikroskop pozwala na powiększenie obrazu aż do 25 razy, co umożliwia dokładną inspekcję komory zęba i kanałów korzeniowych oraz precyzję czynności związanych z leczeniem, oczyszczeniem i uzupełnieniem ubytku. Tak dobry podgląd skraca czas zabiegu, podnosi jego jakość i niweluje ryzyko reinfekcji.  Do gabinetu zatrudniliśmy wykwalifikowany personel stosujący zunifikowane procedury leczenia kanałowego o sprawdzonej skuteczności. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem, a pacjent znajduje się w komfortowej pozycji leżącej, pozwalającej jednocześnie lekarzowi na swobodny dostęp do objętego leczeniem zęba.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Stomatologia Q-dent odbywa się przy użyciu sprzętu firmy Seliga. W naszym gabinecie posiadamy dwa takie mikroskopy. Mikroskop zabiegowy umożliwia znaczne (nawet ok. 20-krotne) powiększenie.  Wiele zabiegów wykonywanych w endodoncji bez jego zastosowania nie byłoby możliwe.  Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że rozmiary komory zęba, w której znajdują się ujścia kanałów, nie przekraczają zwykle 3 mm, a kanały korzeniowe mają średnicę dziesiętnych części milimetra (0,1–0,3 mm). Wyobraźmy sobie, że na takiej niewielkiej przestrzeni odbywa się istotna część leczenia kanałowego. Z tego też względu coraz częściej pomocny, a w niektórych przypadkach wręcz niezastąpiony, staje się mikroskop, który nie tylko powiększa nam dany obszar, ale i dokładnie go oświetla pozwalając „zajrzeć” w głąb kanałów zęba. Dzięki temu możemy ocenić  ich kształt, stopień zakrzywienia oraz wykryć ewentualne przeszkody, jakie możemy napotkać podczas opracowywania kanału. Dlatego głównymi wskazaniami do użycia powiększenia są wąskie, zakrzywione czy zarośnięte kanały. Mikroskop jest niezbędny w leczeniu nietypowych przypadków podczas leczenia endodontycznego (złamanie narzędzia, perforacja).  Zastosowanie powiększenia zwiększa szanse na idealne leczenie kanałowe, nasza terapia staje się bardziej skuteczna oraz znacznie zmniejsza się występowanie powikłań, pozwalając nawet w bardzo wątpliwych i ciężkich przypadkach na zachowanie przez długie lata naszego własnego uzębienia. 

stomatolog

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Warszawie – zapraszamy do kontaktu!

Czy wiedzą Państwo, dlaczego cieszymy się nienaganną opinią wśród wszystkich naszych Pacjentów? Powodów jest wiele, jednak na wstępie warto zaznaczyć, że wszyscy nasi lekarze to zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, posiadający wszystkie cechy, by móc świadczyć usługi z zakresu leczenia kanałowego pod mikroskopem w Warszawie na najwyższym poziomie. Dobry stomatolog to osoba wykształcona, o bardzo dużej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, która gołym okiem dostrzeże, na czym polega problem. Możemy gwarantować Państwu, że wszyscy nasi lekarze posiadają wyżej wymienione cechy. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie.

Co równie istotne, dentyści, którzy pracują w naszej klinice to bez wątpienia najlepsi profesjonaliści, którzy swoją pracę związaną z leczeniem kanałowym pod mikroskopem i nie tylko, wykonują precyzyjnie. Dbają oni również o miłą atmosferę w naszym warszawskim gabinecie, starając się zniwelować stres związany z wizytą.

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress