Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Wstęp do periodontologii

Dokuczają Ci odsłonięte szyjki zębowe, zęby wydają się nieco dłuższe, chwieją się lub stały się tak ruchome, aż boisz się, że zaraz wypadną? A może nagle zauważyłeś w swoim uzębieniu wolne przestrzenie, zęby jakby się poprzesuwały, widzisz krew podczas szczotkowania zębów, a do tego niepokoi Cię nieprzyjemny zapach z ust? Twoje dziąsła wydają się jakby obrzęknięte, są zaczerwienione lub pojawiły się jakieś dziwne zmiany na języku czy błonie śluzowej policzków? Jeśli tak, potrzebujesz specjalistycznego leczenia.

Z pomocą przyjdzie ci dział stomatologii zwany periodontologią.

Dentysta periodontolog zajmuje się leczeniem tkanek wokół zęba, zwanych przyzębiem. Nasze zęby, otoczone dziąsłami umocowane są w kości za pomocą wyspecjalizowanych więzadeł. Na skutek toczącego się procesu zapalnego może dojść do zniszczenia tego aparatu utrzymującego, rozchwiania zęba, a z czasem nawet jego utraty. Nasz zespół ze Stomatologii Q-Dent z Warszawy oferuje szeroki wachlarz możliwości i metod leczenia chorób przyzębia, zaczynając od usunięcia kamienia nazębnego poddziąsłowego i naddziąsłowego, przez fachową diagnostykę zmian na błonie śluzowej jamy ustnej, aż po korektę i odtworzenie zniszczonych tkanek dzięki najnowocześniejszym preparatom i metodom stosowanym w periodontologii.

Pamiętajmy, że choroby przyzębia to drugie tuż po próchnicy najczęściej występujące schorzenia jamy ustnej. Paradontoza rozwija się powoli i jest konsekwencją nieprawidłowej higieny jamy ustnej. Choroby nie można wyleczyć, ale można zatrzymać jej rozwój. Specjalista periodontolog zaoferuje Państwu skuteczne metody terapeutyczne poprawiające wygląd i funkcje uzębienia również w stanach chorób przyzębia.

 

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress