Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 („koronawirus”) zgodnie z zaleceniami i wytycznymi Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Polsce w trosce o bezpieczeństwo Twoje, Twoich najbliższych oraz naszych pracowników i ich rodzin z dniem 04.05.2020 zmieniamy sposób i zasady udzielania świadczeń medycznych w Stomatologia Q-dent.

W celu zminimalizowania ryzyka możliwej transmisji wirusa podczas udzielania opieki stomatologicznej zasady postępowania będą rygorystycznie przestrzegane.

 Osobom, u których:

 1. Wystąpił co najmniej jeden z wymienionych objawów infekcji układu oddechowego:
  • gorączka (temperatura ciała powyżej 37,3 ℃)
  • kaszel
  • duszność
 2. Lub osobom, które w okresie ostatnich 14 dni:
  • przebywały za granicą lub miał kontakt z osobami, szczególnie w regionie, w którym utrzymuje się wysoka transmisja wirusa SARS-CoV-2,
  • miały bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 (kontakt z przypadkiem potwierdzonym lub przypadkiem prawdopodobnym) oraz z osobą będącą na kwarantannie,
  • pracowały lub przebywały jako odwiedzające w jednostce opieki zdrowotnej, w której leczono pacjentów zakażonych SARS-CoV-2,
  • które przebywają w izolacji domowej, na kwarantannie lub na zwolnieniu lekarskim z powodu choroby zakaźnej

udzielamy jedynie porad telefonicznych.

U osób powyżej 70 roku życia, osobom z obniżoną odpornością lub z innymi chorobami predysponującymi do ciężkiego przebiegu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wykonujemy jedynie procedury w trybie nagłym (stany ostre, ból) lub podejmujemy leczenie w trybie planowym o ile jego zaniechanie wiązałoby się ze szkodą dla stanu zdrowia lub dalszego procesu leczenia. Leczenie w tej grupie pacjentów każdorazowo musi być poprzedzone oceną lekarza dotyczącą potencjalnych zysków i strat zdrowotnych dla pacjenta.

Na wizyty w pierwszej kolejności będą umawiani pacjenci w trybie pilnym oraz tacy, którzy w związku ze stanem epidemii mieli przerwane leczenie w naszym gabinecie.

SPOSÓB UDZIELANIA ŚWIADCZEŃ W STOMATOLOGIA Q-DENT W OKRESIE PANDEMII

I. ZALECENIE DLA PACJENTA PRZED WIZYTĄ

W sytuacji gdy potrzebujesz pomocy stomatologicznej postępuj zgodnie z poniższymi wytycznymi :

 1. Po pierwsze : ZADZWOŃ do nas na numer telefonu : 226321307
 2. Jeżeli nie odbierzemy telefonu, najprawdopodobniej właśnie udzielamy innej osobie porady lub umawiamy ją w trybie pilnym.
 3. Bardzo prosimy: zadzwoń ponownie lub wyślij smsa (na numer telefonu 510585888) z prośbą o kontakt z naszej strony.
 4. Podczas rozmowy telefonicznej, zostaniesz poinformowany o zasadach udzielania świadczeń stomatologicznych w czasie trwania epidemii oraz zakazie stawiania się na wizytę w przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych jak np.: gorączka, katar, kaszel, zapalenie spojówek, bóle mięśniowo-stawowe i inne.
 5. W razie wystąpienia objawów infekcji górnych dróg oddechowych, zadzwoń i przełóż wizytę na inny termin.

PROSIMY O PRZESTRZEGANIE PONIŻSZYCH REGUŁ PODCZAS WIZYTY W GABINECIE:

 1. Bądź punktualnie na umówioną wizytę.
 2. Nie zabieraj ze sobą na wizytę żadnych dodatkowych rzeczy np. parasol, torebka, siatki, zakupy itp. Miej przy sobie minimum jakie jest konieczne na czas wizyty (dowód osobisty, karty płatnicze, gotówka, telefon, ewentualnie własny długopis do wypełnienia dokumentów).
 3. Nie przychodź na wizytę z osobą towarzyszącą – NIE ZOSTANIE WPUSZCZONA DO ŚRODKA . WYJĄTEK – w przypadku nieletnich (dzieci do 12 roku życia) oraz osób niepełnosprawnych wymagających asysty do pomieszczenia zostanie wpuszczony JEDEN rodzic/opiekun, wyłącznie do strefy poczekalni . NIE ZOSTANIE ON WPUSZCZONY DO GABINETU.
 4. Bezpośrednio przed wizytą zostaniesz poproszony o wypełnienie kwestionariusza (ankiety stomatologicznej) dotyczącej aktualnego stanu zdrowia. Wizyta odbędzie się tylko w przypadku, gdy brak jakichkolwiek objawów wskazujących na infekcję wirusem SARS-CoV-2.
 5. W związku z powyższym informujemy iż Administratorem Danych Osobowych jest Stomatologia Q-dent Małgorzata Gryszkiewicz a wszelkie informacje w zakresie danych osobowych przeczytaj w informacji na stronie https://www.qdent.pl/o-nas/o-nas-polityka-prywatnosci/
 6. Przychodząc na wizytę i podpisując dokumenty (ograniczamy je do koniecznego minimum) potwierdzasz, że zapoznałeś się z informacją w zakresie ochrony danych osobowych.

II. ZALECENIE DLA PACJENTA W CZASIE WIZYTY W GABINECIE:

 1. Pozostań cały czas w masce ochronnej, aż do czasu kiedy lekarz poprosi Cię o jej zdjęcie.
 2. Może się okazać, że będziesz musiał poczekać chwilę – wynika to z faktu, że możemy jeszcze przygotowywać gabinet na Twoją wizytę .
 3. Po wejściu do gabinetu zdezynfekuj ręce.
 4. Samodzielnie zmierz temperaturę poprzez zbliżenie czoła do termometru bezdotykowego zawieszonego na ścianie. Wizyta odbędzie się jeśli temperatura ciała nie przekroczy 37°C.
 5. Na stoliku przy recepcji będą przygotowane dokumenty do podpisania (patrz Kwestionariusz oraz Oświadczenie dotyczące ryzyka) wraz ze zdezynfekowanym długopisem (możesz też użyć swojego).
 6. Zapoznaj się z nimi, wypełnij kwestionariusz (ankietę epidemiologiczną) i podpisz czytelnie, wpisując datę.
 7. Ponownie zdezynfekuj ręce.
 8. Wejdź do gabinetu zabiegowego dopiero jak zostaniesz poproszony.
 9. Pamiętaj  pracujemy w warunkach epidemii :
  • NICZEGO NIE DOTYKAJ, 
  • NIE DOTYKAJ KLAMEK (oprócz klamki w łazience)
  • BLATÓW
  • URZĄDZEŃ  
  • NIE OPIERAJ SIĘ  O BLATY , DRZWI I ELEMENTY WYPOSAŻENIA.
 10. Przestrzegaj o ile to możliwe w czasie drogi do gabinetu zalecanej odległości 1,5 m od innych osób.
 11. Postępuj zgodnie z tym co mówi lekarz. Ogranicz ruchy do minimum, nie gestykuluj, trzymaj ręce na kolanach.
 12. W trakcie wizyty może być konieczność wykonania zdjęcia RTG, postępuj zgodnie z poleceniami lekarza.
 13. Jeżeli będzie konieczne udzielenie świadczenia leczniczego, które będzie wymagało interwencji w jamie ustnej, może to być wykonane z użyciem koferdamu (gumowej izolacji zęba lub zębów)
 14. Lekarz powie o dalszych zaleceniach.
 15. W rejestracji rozlicz wizytę. Jeśli możesz zapłać kartą.
 16. Po zakończeniu i rozliczeniu wizyty, opuść gabinet bez zbędnej zwłoki.

Dokument powstał na podstawie wzorów dokumentów udostępnionych przez Okręgową Izby Lekarską w Warszawie:  https://izba-lekarska.pl/wp-content/uploads/2020/04/WERSJA-I.INFORMACJA-O-ZAKRESIE-I-SPOSOBIE-UDZIELANIA-S%CC%81WIADCZEN%CC%81-MEDYCZNYCH-W-CZASIE-STANU-EPIDEMICZNEGO-ZWIA%CC%A8ZANEGO-Z-EPIDEMIA%CC%A8-WIRUSA-SARS.docx

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress