Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 8:00 - 15:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Chirurgiczne usuwanie zębów Warszawa

Chirurgiczne usuwanie zębów nie musi wiązać się z przykrym doświadczeniem, czego dowodem jest nasza klinika znajdująca się w Warszawie. Na wstępie warto zaznaczyć, że zabieg usunięcia zęba jest wykonywany naprawdę w ostateczności, tylko gdy nie ma już możliwości innego leczenia (zachowawczego, endodontycznego). Następną rzeczą, jaką należy zapamiętać na zawsze, to to, że nie ma ani odrobiny prawdy w stwierdzeniu: „Bolał mnie ząb- to wyrwałem”. Istnieje wiele wskazań do usunięcia zęba, jednak sam ból nie jest wystarczającym uzasadnieniem. Najczęściej o ekstrakcji zęba decydują: bardzo zaawansowane stany chorobowe, urazy mechaniczne zębów lub wskazania ortodontyczne. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że usuwając zęba, tracimy go raz na zawsze. Powoduje to nie tylko brak w uzębieniu, ale także rozpoczyna szereg pojawiających się w przyszłości zaburzeń całego układu żucia (w postaci przesuwania sąsiednich zębów czy zaniku okolicznej kości).

Chirurgiczne usuwanie zębów w Warszawie – o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim warto pamiętać przestrzeganiu paru zaleceń (takich jak: nie spożywanie gorących posiłków, unikanie płukania jamy ustnej czy okresowe zaprzestanie palenia tytoniu) bezpośrednio po chirurgicznym usunięciu zęba. Pozwoli to na prawidłowe wygojenie się rany pozabiegowej i uniknięcie pojawienia się nieprzyjemnego powikłania w postaci tzw. suchego zębodołu. Jest to miejscowy stan zapalny rany poekstrakcyjnej, powstały w wyniku utraty skrzepu z gojącego się miejsca. Pojawienie się mocnych dolegliwości bólowych około 2-3 dni po usunięciu zęba, powinno skłonić nas do wizyty u jednego z naszych warszawskich lekarzy. Stomatolog po dokładnym zbadaniu miejsca przepłucze je, a następnie założy leczniczy opatrunek do zębodołu

Zabieg usuwania zębów

Chirurgiczne usuwanie zębów – najlepsi specjaliści

Chirurgiczne usuwanie zębów nie musi być już kojarzone z czymś nieprzyjemnym, a wszystko to dzięki wykwalifikowanym lekarzom zatrudnionym w naszej klinice w Warszawie. Są to bez wątpienia najlepsi profesjonaliści, którzy swoją prace wykonują precyzyjnie i bardzo uważnie. Dbają oni również o życzliwą i miłą atmosferę w gabinecie, starając się zniwelować ewentualny stres związany z wizytą, tak by przebiegła ona możliwie jak najprzyjemniej. Bierzemy pod uwagę obawy naszych Pacjentów, dlatego też staramy się tłumaczyć im przebieg leczenia oraz odpowiadać na wszystkie ich pytania, tak, by mogli oni poczuć, że znajdują się w dobrych rękach.

Qdent-12

Chirurgiczne usuwanie zębów w Warszawie – o czym warto pamiętać?

Nasi dentyści w Warszawie zajmujący się chirurgicznym usuwaniem zębów dbają również o odpowiedni wygląd otoczenia, w którym wykonują swoją codzienną pracę. Dlatego też starają się, by wszystkie gabinety lśniły nienaganną czystością, co tyczy się również wszelkiego sprzętu używanego na co dzień. Te z pozoru błahe detale znacząco wpływają na komfort przebywania w naszym gabinecie, dlatego też jest to kwestia, której nigdy nie staramy się bagatelizować. Takie szczegóły sprawiają, że wszyscy nasi Klienci mogą poczuć się u nas dobrze.

Rozpocznijmy od tego nieszczęsnego „rwania” zębów i zaznaczmy, że zabieg usunięcia zęba jest wykonywany naprawdę w ostateczności, tylko gdy nie ma już możliwości innego leczenia (zachowawczego, endodontycznego). Następną rzeczą, jaką należy zapamiętać na zawsze, to to, że nie ma ani odrobiny prawdy w stwierdzeniu: „Bolał mnie ząb- to wyrwałem”. Istnieje wiele wskazań do usunięcia zęba, jednak sam ból nie jest wystarczającym uzasadnieniem. Najczęściej o ekstrakcji zęba decydują: bardzo zaawansowane stany chorobowe, urazy mechaniczne zębów lub wskazania ortodontyczne. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że usuwając zęba, tracimy go raz na zawsze. Powoduje to nie tylko brak w uzębieniu, ale także rozpoczyna szereg pojawiających się w przyszłości zaburzeń całego układu żucia (w postaci przesuwania sąsiednich zębów czy zaniku okolicznej kości).

Pamiętajmy o przestrzeganiu paru zaleceń (takich jak: nie spożywanie gorących posiłków, unikanie płukania jamy ustnej czy okresowe zaprzestanie palenia tytoniu) bezpośrednio po ekstrakcji zęba. Pozwoli to na prawidłowe wygojenie się rany pozabiegowej i uniknięcie pojawienia się nieprzyjemnego powikłania w postaci tzw. suchego zębodołu. Jest to miejscowy stan zapalny rany poekstrakcyjnej, powstały w wyniku utraty skrzepu z gojącego się miejsca. Pojawienie się mocnych dolegliwości bólowych około 2-3 dni po usunięciu zęba, powinno skłonić nas do wizyty u lekarza dentysty. Stomatolog po dokładnym zbadaniu miejsca, przepłucze je a następnie założy leczniczy opatrunek do zębodołu.