Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Chirurgiczne usuwanie zębów Warszawa

Chirurgiczne usuwanie zębów nie musi wiązać się z przykrym doświadczeniem, czego dowodem jest nasza klinika znajdująca się w Warszawie. Na wstępie warto zaznaczyć, że zabieg usunięcia zęba jest wykonywany naprawdę w ostateczności, tylko gdy nie ma już możliwości innego leczenia (zachowawczego, endodontycznego). Następną rzeczą, jaką należy zapamiętać na zawsze, to to, że nie ma ani odrobiny prawdy w stwierdzeniu: „Bolał mnie ząb- to wyrwałem”. Istnieje wiele wskazań do usunięcia zęba, jednak sam ból nie jest wystarczającym uzasadnieniem. Najczęściej o ekstrakcji zęba decydują: bardzo zaawansowane stany chorobowe, urazy mechaniczne zębów lub wskazania ortodontyczne. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że usuwając zęba, tracimy go raz na zawsze. Powoduje to nie tylko brak w uzębieniu, ale także rozpoczyna szereg pojawiających się w przyszłości zaburzeń całego układu żucia (w postaci przesuwania sąsiednich zębów czy zaniku okolicznej kości).

Chirurgiczne usuwanie zębów w Warszawie – o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim warto pamiętać przestrzeganiu paru zaleceń: nie spożywaj gorących posiłków, unikaj płukania jamy ustnej oraz okresowo zaprzestań palenia tytoniu, bezpośrednio po chirurgicznym usunięciu zęba. Dzięki temu prawidłowe wygoi się rana pozabiegowa i unikniesz pojawienia się nieprzyjemnego powikłania w postaci tzw. suchego zębodołu, czyli miejscowego stanu zapalnego rany poekstrakcyjnej, który powstaje w wyniku utraty skrzepu z gojącego się miejsca. Kiedy pojawią się mocne dolegliwości bólowe około 2-3 dni po usunięciu zęba, powinieneś zgłosić się na wizytę u jednego z naszych warszawskich lekarzy. Stomatolog dokładnie zbada to miejsce, przepłucze je, a na koniec założy leczniczy opatrunek do zębodołu

Zabieg usuwania zębów

Chirurgiczne usuwanie zębów – najlepsi specjaliści

Chirurgiczne usuwanie zębów nie musi być już kojarzone z czymś nieprzyjemnym, a wszystko to dzięki wykwalifikowanym lekarzom zatrudnionym w naszej klinice w Warszawie. Są to najlepsi profesjonaliści, którzy do swojej pracy podchodzą bardzo precyzyjnie i uważnie. Dbają także o pozytywną i życzliwą atmosferę w gabinecie, tak by zniwelować stres związany z wizytą. Biorąc pod uwagę obawy naszych Pacjentów,  staramy się wytłumaczyć przebieg leczenia i odpowiadać na wszystkie zadawane pytania.

Qdent-12

Chirurgiczne usuwanie zębów w Warszawie – o czym warto pamiętać?

Nasi dentyści w Warszawie zajmujący się chirurgicznym usuwaniem zębów dbają również o odpowiedni wygląd otoczenia, w którym wykonują swoją codzienną pracę. Dlatego też starają się, by wszystkie gabinety lśniły nienaganną czystością, co tyczy się również wszelkiego sprzętu używanego na co dzień w naszym gabinecie. 

Rozpocznijmy od „rwania” zębów i zaznaczmy, że zabieg usunięcia zęba jest wykonywany w ostateczności, tylko gdy nie ma już możliwości innego leczenia (endodontycznego czy zachowawczego). Istnieje wiele wskazań do usunięcia zęba, jednak sam ból nie jest wystarczającym uzasadnieniem. O  ekstrakcji zęba decydują takie czynniki jak: bardzo zaawansowane stadium chorobowe, urazy mechaniczne zębów czy też ortodontyczne wskazania. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że usuwając zęba, tracimy go raz na zawsze. Powoduje to nie tylko brak w uzębieniu, ale także rozpoczyna szereg pojawiających się w przyszłości zaburzeń całego układu żucia (w postaci przesuwania sąsiednich zębów czy zaniku okolicznej kości).

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress