01-142 Warszawa, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 8:00 - 15:00
Close
01-142 Warszawa, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Jak przebiega leczenie implantologiczne

Najważniejszym warunkiem decydującym o możliwości wprowadzenia implantu jest wystarczająca ilość kości. Śruby muszą być dobrze umocowane w tkance kostnej, dlatego bardzo istotna jest zarówno jej ilość jak i jakość. Dlatego, przy planowaniu leczenia implantologicznego, stomatolog wykonuje badania radiologiczne, które umożliwiają dokładną ocenę warunków kostnych w obrębie szczęk. W przypadkach, kiedy ilość kości jest niewystarczająca do przeprowadzenia implantacji, musi być ona poprzedzona zabiegiem chirurgicznym: augmentacją kości lub podniesieniem dna zatoki szczękowej. Są to zabiegi polegające, w ogólnym uproszczeniu, na wprowadzeniu materiału odbudowującego tkankę kostną, dzięki któremu możliwe stanie się osiągnięcie satysfakcjonującego efektu leczenia, czyli stabilnego, mocnego osadzenia śruby implantu.

Zabieg implantologiczny składa się jakby z dwóch części. Pierwsza z nich- część chirurgiczna, polega na umieszczeniu w kości śruby. Może wzbudzać to pewien strach, jednak cały zabieg jest dość krótki oraz w pełni bezbolesny. Ponadto pamiętajmy, że jest to rozwiązanie, które umożliwia odzyskanie komfortu, dorównującemu jedynie własnemu uzębieniu.

Zabieg chirurgiczny może również przebiegać w dwojaki sposób, zależnie od decyzji chirurga: jednoetapowo, czyli w czasie jednego zabiegu umieszczone zostają wszystkie części implantu (śruba, śruba gojąca oraz łącznik) lub dwuetapowo, kiedy podczas pierwszego zabiegu zostają umieszczone śruby które następnie zostają zaszyte pod dziąsłem. Po paru miesiącach przeprowadzany jest kolejny zabieg polegający na odsłonięciu implantów i założeniu śrub gojących. Po części chirurgicznej kluczowe jest utrzymanie perfekcyjnej higieny, delikatnie oczyszczając okolicę implantu.

Przedstawiony poniżej film przedstawia w jaki sposób wykonuje się zabieg używając systemu Astra Tech Implant System™. System ten stosujemy w naszym gabinecie

Drugą częścią zabiegu implantologicznego jest odbudowa protetyczna. Po umieszczeniu implantu, ostatnim etapem poprzedzającym już tylko radość i zadowolenie z nowego zęba, jest wykonanie i zamocowanie uzupełnienia protetycznego. Mogą to być pojedyncze korony lub w przypadkach większych braków-mosty protetyczne. Przy rozległych brakach zębów wykonuje się częściową lub całkowitą protezę opartą na implantach.

Cały proces leczenia implantologicznego trwa niekiedy kilka miesięcy, ale pamiętajmy, że problem braków w naszym uzębieniu zostaje rozwiązany raz na zawsze, odtwarzając przy tym niemal fizjologiczne warunki oraz pełną estetykę jamy ustnej.