Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00
Close
Stomatolog Q-dent, 01-142 Warszawa-Wola, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Leczenie implantologiczne

W podjęciu decyzji o wszczepieniu pacjentowi implantów zębowych najważniejszą kwestią jest to, czy posiada on wystarczającą ilość kości. Wynika to z tego powodu, że śruby muszą być dobrze umocowane w tkance kostnej. Dlatego tak istotna jest również jej jakość.

Podczas planowania leczenia implantologicznego, stomatolog wykonuje więc w pierwszej kolejności badania radiologiczne. W ten sposób może dokładnie ocenić warunki kostne w obrębie szczęki. Jeśli ilość kości jest niewystarczająca do przeprowadzenia zabiegu, wówczas wprowadzenie implantów zębowych poprzedza augmentacja kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej. Są to działania chirurgiczne, które (w ogólnym uproszczeniu) umożliwiają wprowadzenie materiału odbudowującego tkankę kostną. Dzięki temu możliwe jest mocne osadzenie śruby implantu, a w dalszej kolejności osiągnięcie satysfakcjonującego efektu leczenia.

Z czego się składa leczenie implantologiczne?

Samo leczenie implantologiczne składa się z dwóch części: chirurgicznej i protetycznej. Podczas zabiegu umieszcza się w kości śruby. Mimo iż może brzmieć to skomplikowanie, to jednak wprowadzenie tego elementu trwa dość krótko oraz jest w pełni bezbolesne dla pacjenta.

Część chirurgiczna może przebiegać w dwojaki sposób w zależności od decyzji chirurga. W przypadku jednoetapowego zabiegu umieszczone zostają wszystkie części implantu (śruba, śruba gojąca oraz łącznik). Jeśli stomatolog zadecyduje o dwuetapowym działaniu, to podczas jego pierwszej odsłony wprowadzone zostaną najpierw śruby, które następnie zaszywa się pod dziąsłem. Kilka miesięcy później chirurg przeprowadza kolejną operację. Polega on na odsłonięciu implantów i założeniu śrub gojących. Po chirurgicznej części leczenia implantologicznego ważne jest utrzymanie perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Okolice nowego „zęba” powinny być delikatnie oczyszczane.

Jeśli chodzi o wymiary, to implanty mają z reguły od 6 do 19 mm długości oraz średnicę wynoszącą od 2 do nawet 8 mm.

Film, który prezentujemy poniżej, przedstawia, w jaki sposób wykonuje się zabieg przy użyciu systemu Astra Tech Implant System™, który wykorzystujemy w naszym gabinecie do wszczepienia implantów.

Mogą to być pojedyncze korony lub – jeśli u pacjenta występują większe braki – zakłada się mosty protetyczne. Rozległe braki zębów wymagają wykonania częściowej lub całkowitej protezy, opartej na implantach.

Ile trwa leczenie implantologiczne?

Proces leczenia implantologicznego trwa czasami kilka miesięcy. Jednak świadomość, że implanty zębowe są długotrwałym rozwiązaniem naszych problemów związanych z brakiem uzębienia, warto być cierpliwym w tym zakresie. Dzięki zabiegowi ich wprowadzenia zyskujemy pełną estetykę jamy ustnej oraz możemy w normalny sposób gryźć i żuć, czyli w naturalny i komfortowy sposób jeść. W ten sposób poprawiamy nie tylko wygląd, ale jakość swojego życia.

 

Facebook
Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress