fbpx
01-142 Warszawa, ul.Sokołowska 9/U27 Pon - Pt: 8:00 - 20:00 Sob: 8:00 - 15:00
Close
01-142 Warszawa, ul.Sokołowska 9/U27 b.gryszkiewicz@wp.pl

Metamorfoza 1

Pacjentka zgłosiła się do Stomatologia Q-dent w celu poprawy estetyki swojego uzębienia. Przez kilka lat była ona leczona ortodontycznie w innym gabinecie.
Jednak leczenie ortodontyczne- tak ważne w naszej codziennej praktyce – często nie wystarcza aby zadowalająco poprawić wygląd zębów. Wielokrotnie po zakończonym leczeniu ortodontycznym potrzebujemy zęby wybielić, odbudować starte powierzchnie, poprawić kolor i kształt poprzez wykonanie licówek lub koron protetycznych.

W tym przypadku Pacjentka bardzo prosiła, aby zrobić tylko to co niezbędne, by jej uśmiech odzyskał naturalny, piękny wygląd. Nie oczekiwała śnieżnobiałych, super równych zębów, a jedynie prosiła o wkomponowanie się w jej naturalny uśmiech. Miała wiele obaw związanych z tego typu odbudową. Obawiała się m.in. szlifowania zbyt dużej ilości zębów. Ograniczyliśmy się więc do minimum – leczenie protetyczne obejmowało tylko zęby w szczęce (górne zęby) i to nie wszystkie. W tym przypadku zostały wykonane 3 korony pełnoceramiczne, 1 licówka i 2 odbudowy estetyczne materiałem kompozytowym Enamel.

*Pracę wykonała dr Małgorzata Gryszkiewicz we współpracy z technikiem Wojciechem Szadowskim (Pracownia Excelldent)

Metamorfoza 2

Pacjent zgłosił się do Stomatologia Q-dent w celu poprawy wyglądu zębów przednich. Obie jedynki wiele lat temu były leczone endodontycznie. Niestety, jak się często w takich przypadkach zdarza – zęby po wielu latach od leczenia zmieniły kolor. Stały się ciemniejsze, co bardzo przeszkadzało pacjentowi. Podjęta została próba wybielenia zębów martwych (na fotografii sprzed leczenia zęby są już po wybieleniu). Wybielanie nie przyniosło jednak satysfakcjonujących efektów.

Przed wykonaniem licówek_1

Przed wykonaniem licówek_2

Ze względu na nieprawidłowości zębowe zalecono pacjentowi w pierwszej kolejności leczenie ortodontyczne. W związku z długim okresem planowanego leczenia, pacjent zrezygnował z ortodoncji i poprosił o poprawę wyglądu zębów. Po przeanalizowaniu dostępnych możliwości, pacjent zdecydował się na mało inwazyjne, a dające dużą poprawę licówki porcelanowe. Jak widać na zdjęciach, poprawiły one kształt i kolor zębów przednich.

Po wykonaniu licówek_1

Po wykonaniu licówek_2

*Pracę wykonała dr Gryszkiewicz we współpracy z technikiem Wojciechem Szadowskim (Pracownia Excelldent)

Metamorfoza 3

Pacjentka zgłosiła się do Stomatologia Q-dent z marzeniem aby posiadać piękny, śnieżnobiały uśmiech.
Zastosowane leczenie było kompleksowe i wieloetapowe. Obejmowało wykonanie licówek, koron i innych uzupełnień protetycznych.

W wyniku leczenia usta pacjentki zostały bardzo ładnie uwypuklone, co widać na zdjęciach.

*Pracę wykonała dr Gryszkiewicz we współpracy z technikiem Wojciechem Szadowskim (Pracownia Excelldent)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress